Wiadomości z Zabrza

Czy można wypożyczyć samochód bez kaucji na Śląsku

  • Dodano: 2018-12-20 09:45

Nie da się ukryć, że podróżowanie samochodem jest niezwykle komfortowym i wygodnym rozwiązaniem. To środek lokomocji, który sprawdza się zarówno na dłuższych trasach jak i w przypadku codziennych dojazdów.

Niestety, nie zawsze możemy korzystać z własnego auta. jego brak, usterka lub przebywanie w podróży może dać się we znaki. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy cieszyć się komfortowym samochodem.
Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście wypożyczenie auta. Niestety, wiele osób wciąż nie korzysta z tego udogodnienia, ponieważ obawiają się wysokich kosztów. Czy słusznie? Jak się okazuje - niekoniecznie.

Dlaczego wypożyczalnie pobierają kaucję?

Kaucja pobierana przez wypożyczalnie samochodów dla wielu osób są poważnym obciążeniem, które sprawia, że rezygnują one z możliwości skorzystania z tej usługi. Wielu z nas nie może bowiem pozwolić sobie na zamrożenie sporej kwoty pieniędzy. Tymczasem kaucja to wciąż popularna w wypożyczalniach praktyka. Nie ma w tym nic dziwnego. W trakcie wynajmu auta może zostać ono uszkodzone lub zabrudzone - kaucja stanowi wówczas zabezpieczenie dla firmy, która może potrącić sobie z niej koszty przywrócenia samochodu do idealnego stanu. Mimo to jednak spora liczba wypożyczalni decyduje się na słuchanie uwag klientów i rezygnuje z pobierania kaucji.

Czy można ich uniknąć?

Konkurencja na rynku usług wypożyczania aut jest bardzo duża, również na Śląsku. Nic więc dziwnego, że duże i znane wypożyczalnie zdecydowały się na rezygnację z pobierania kaucji. Jedną z takich firm jest Carfree.pl. To wypożyczalnia, która wyróżnia się nowatorskim podejściem do klienta - nie tylko rezygnuje z pobierania kaucji, ale również limitu kilometrów. Poza tym, w wypożyczalni tej brakuje dodatkowych opłat i ukrytych kosztów - już w momencie wynajmu auta wiesz więc ile zapłacisz. To spore udogodnienie, które spotkało się z licznymi pozytywnymi opiniami klientów.

Co jeszcze oferują wypożyczalnie na Śląsku

Wypożyczalnie samochodów na Śląsku oferują rozwiązania zarówno dla osób, które potrzebują samochodu na kilka dni, jak i dla tych, które np. z racji prowadzenia własnej firmy chętnie wykorzystywały je przez dłuższy czas. Co więcej, są w stanie zaproponować bardzo atrakcyjne ceny wynajmu długoterminowego. Nic więc dziwnego, że usługa ta cieszy się coraz większą popularnością. Sporo przeczytamy o tym w artykule “Wypożyczalnia aut - zalety wynajmu długoterminowego”.
Poza tym, śląskie wypożyczalnie wprowadzają również inne udogodnienia takie jak możliwość zarezerwowania samochodu poprzez stronę internetową lub dowóz auta do klienta. Słowem, są to nowoczesne firmy, które rozumieją potrzeby klienta i starają się wyjść im naprzeciw.

Podsumowując, jeśli przebywasz na Śląsku i zastanawiasz się nad wypożyczeniem samochodu na Śląsku nie obawiaj się. W regionie tym nie brakuje bowiem firm, które oferują wysokiej jakości usług, szeroki wybór pojazdów oraz dogodne warunki finansowe. Z pewnością znajdziesz więc samochód, który spełni twoje oczekiwania i ułatwi codzienność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.