Wiadomości z Zabrza

Czy Górnik Zabrze ma szansę wznieść się na piłkarskie wyżyny?

  • Dodano: 2019-10-08 10:15

Piłka nożna ma w Polsce długą i chlubną historię. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Nie dziwi więc fakt, że nazywany jest sportem narodowym, a mecze rozgrywek piłkarskich przyciągają miliony kibiców na stadiony i przed telewizory. Jedną z najstarszych i najbardziej utytułowanych drużyn jest Górnik Zabrze. Czy po przejściowych kłopotach czternastokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski ma szanse ponownie stanąć na czele stawki?

Piłkarska historia, która zobowiązuje

Pierwsze próby stworzenia drużyny piłkarskiej, która godnie reprezentowałaby Zabrze, nastąpiły zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Jednak było to utrudnione ze względu na liczne zniszczenia, jakie nastąpiły w czasie działań wojennych. Klub o nazwie ZS „Górnik” powstał w 1948 roku, kiedy to nastąpiło połączenie kilku mniejszych drużyn w jedną, która miała być reprezentacją miasta. Już w pierwszych latach od powstania klub zaczął odnosić spore sukcesy i znalazł się w II lidze, a w 1957 roku zawodnicy zdobyli pierwszy w historii zespołu tytuł Mistrza Polski. Największe sukcesy drużyny przyszły jednak w latach 60. i 80. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy sześcio- i czterokrotnie zawodnicy z Zabrza wywalczyli tytuł Mistrza Polski. Oczywiście były też inne sukcesy, jak chociażby wielokrotne zdobycie Pucharu Polski, czy dojście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w 1968 r. Jednak co dalej z drużyną? W pewnym okresie nie odnosiła ona już tak spektakularnych zwycięstw, spadła nawet do drugiej ligi. Jednak obecnie wszystko wskazuje na to, że można liczyć, iż w najbliższym czasie ponownie będzie walczyć o najwyższe laury. Dzieje się tak między innymi dlatego, że drużyna jest mocna, a także ma dobrze rozwinięte zaplecze. Dlaczego akurat zaplecze sportowe jest takie istotne dla odnoszenia zwycięstw, można przeczytać między innymi w artykule „Jaga” ma nową bazę treningową. A inne kluby piłki nożnej?

Piłka nożna w zakładach sportowych

Piłka nożna jest sportem budzącym wiele emocji, nie dziwi zatem fakt, że wiele osób ma swoje ulubione drużyny, którym jest wierna mimo porażek czy chwilowych niepowodzeń. Popularność tego sportu sprawia także, że wielu kibiców łączy oglądanie sportowych rozgrywek z obstawianiem wyników. Ze statystyk wynika, że właśnie piłka nożna jest najczęściej wybieraną dyscypliną wśród graczy zakładów sportowych. Przed postawieniem typów dobrze jest wziąć pod uwagę statystyki drużyn z ostatnich meczów – zarówno meczów sparingowych, jak i nieoficjalnych spotkań. Co ciekawe istotne jest także to, jakie zaplecze treningowe posiada drużyna. To wszystko może wpłynąć na losy meczu, a co za tym idzie i wygranej w zakładach sportowych. Warto jednak tutaj pamiętać również o tym, że zawsze może zadziałać czysty przypadek i w przypadku każdego zawieranego zakładu istnieje ryzyko przegranej.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.