Wiadomości z Zabrza

Co warto wiedzieć o kredycie samochodowym? Jak dobrać odpowiednią ofertę?

  • Dodano: 2022-05-02 06:30, aktualizacja: 2022-05-02 06:34

Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu samochodowego, dzięki któremu można liczyć na niższe koszty niż w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego. Ten rodzaj zobowiązania jest udzielany na ściśle określony cel, czyli na nabycie auta. Jeśli na kredyt decyduje się firma, to ma ona możliwość zoptymalizowania kosztów. Raty mogą stanowić koszt uzyskania przychodu, jest też opcja odpisania części podatku VAT. Na korzyść kredytu samochodowego przemawia również długi okres kredytowania, możliwość wyboru rodzaju raty. Sfinansować można auto zarówno nowe, jak i używane. Jako że ofert kredytów jest na rynku sporo, to niezwykle pomocnym narzędziem będzie kalkulator kredytowy. Ułatwi on i przyspieszy znalezienie najkorzystniejszego kredytu.

Co wlicza się w koszty kredytu samochodowego?

Alternatywą dla leasingu i wynajmu samochodu jest kredyt, dopasowany do indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych. Samodzielne wyszukiwanie ofert, dokładne zapoznawanie się z nimi, czytanie regulaminów i porównywanie wszystkiego ze sobą jest męczące, czasochłonne. Na szczęście można ułatwić sobie życie, przyspieszyć poszukiwania. Warto wykorzystać praktyczne narzędzie pomagające znaleźć najlepszy kredyt samochodowy - kalkulator. Po wpisaniu konkretnych danych system szybko dostosuje się do wprowadzonych zmian i wyświetli nowe, lepiej dopasowane wyniki. Kredyt samochodowy można zaciągnąć, niezależnie od tego, czy chce się kupić auto nowe czy używane. Z usługi tej mogą skorzystać klienci zarówno indywidualni, jak i biznesowi. Będzie to wobec tego świetna opcja dla osób prywatnych i firm.

Zanim jednak ktoś zdecyduje się na tego typu zobowiązania finansowe, powinien zadbać o uzyskanie jak najlepszych warunków spłaty w przypadku swojej osoby. Każdy ma przecież inne potrzeby i możliwości finansowe, dlatego tak ważne jest dopasowanie kredytu do swoich rzeczywistych wytycznych. Na rynku dostępnych jest wiele banków, które mają do zaoferowania kredyt samochodowy, więc warto mieć pod ręką niezwykle pomocne narzędzie w postaci kalkulatora. Kredyt samochodowy nie jest przyznawany wyłącznie przez banki, można go uzyskać nawet w przypadku autoryzowanych salonów samochodowych. Na koszty kredytu samochodowego wpływa wiele czynników. Główne wydatki wynikają z oprocentowania, dodatkowego ubezpieczenia. Mogą pojawić się również kolejne opłaty, które często dotyczą wyceny kredytu.

Kalkulator kredytowy online pomoże wybrać odpowiednią ofertę

Jeśli komuś zależy na tym, aby znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę kredytu samochodowego, to powinien skorzystać z gotowego narzędzia online w postaci kalkulatora kredytu. Umożliwia on oszacowanie kosztów związanych z zaciągnięciem zobowiązania i porównanie ich z ofertami proponowanymi przez inne banki. Na rynku jest sporo instytucji bankowych, poszczególne oferty mogą różnić się w mniejszym lub większym stopniu. W celu poznania maksymalnej wartości raty kredytu należy wpisać rodzaj pojazdu, który chce się sfinansować kredytem. Istotną kwestią jest wysokość raty, jaką ktoś jest w stanie spłacać. Kalkulator kredytu samochodowego uwzględnia również okres kredytowania, który będzie inny, w zależności od tego, kto jest kredytobiorcą. Zostanie on skrócony dla osób chcących sfinalizować zakup nowego auta. Kalkulator oblicza przybliżoną maksymalną wartość miesięcznej raty kredytu. Propozycje kredytów są dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego kredytobiorcy. Więcej na: https://finansiarka.pl/kalkulator-kredytowy/kredyty-samochodowe/

Po wpisaniu kwoty kredytu, okresu kredytowania i oprocentowania można poznać, ile mniej więcej wyniesie całkowita spłata zobowiązania. Warto też wiedzieć, że do wyboru jest wiele rodzajów kredytów samochodowych, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Często wybór pada na kredyt standardowy, który polega na spłacie rat kapitałowo-odsetkowych. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie kredyt jednoratowy, w dwóch transzach. Ciekawą opcją jest kredyt balonowy ze względu na to, że pozwala na wymienienie dotychczasowego samochodu po pewnym czasie. W przypadku kredytu samochodowego konieczny jest wkład własny, czasem wymaga się też wpłacenia połowy jego wartości. Zaletą będzie możliwość zwrócenie auta i to bez konieczności spłacania go. Kalkulator kredytowy jest zbiorem najlepszych ofert bankowych. Informacje o produktach finansowych znajdują się w jednym miejscu, są analizowane i starannie dobrane do klienta na podstawie wpisanych przez niego danych. Jest to skuteczny sposób na dowiedzenie się tego, w jakim banku najbardziej opłaca się wziąć kredyt.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.