Wiadomości z Zabrza

Ciekawe pomysły na pamiątki komunijne

  • Dodano: 2021-10-26 15:30

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, które często pamiętamy przez całe życie. Dzieci długo przygotowują się i czekają na przyjęcie Pana Jezusa, a podczas uroczystości po samej ceremonii w kościele – goście chętnie obdarowują bohaterów tego dnia zarówno prezentami nie mającymi związku z samym wydarzeniem, ale także pamiątkami z symbolami Komunii Świętej. Wśród nich znajdują się na przykład medaliki oraz krzyżyki na szyję. Te znane są od dawna. 

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Co jednak jeszcze można podarować dziecku przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej? Proponujemy tradycyjne jak i nieco bardziej niesztampowe pamiątki komunijne.

Popularne są między innymi wydawnictwa takie jak modlitewniki, specjalnie przygotowane pod kątem Pierwszej Komunii, albo chociażby Pismo Święte, naturalnie również wydane w taki sposób, że nie pozostawia wątpliwości co do okazji na jaką zostało przygotowane. Jeżeli chodzi o wszelkie pamiątki w formie książek – można dodawać do nich odpowiednie dedykacje. Pismo Święte oraz medaliki na łańcuszku są pamiątkami komunijnymi z długoletnią tradycją. Obok nich do bardzo klasycznych pamiątek z tej okazji należą między innymi różańce. Także obrazy i obrazki przedstawiające sceny z Biblii związane z Ostatnią Wieczerzą, albo z symbolami Eucharystii. Szczególnie warto zwrócić uwagę na bardzo estetyczne i trwałe obrazki srebrne. Obrazy na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej z wizerunkami dzieci oraz hostii a także na przykład z wizerunkiem Jezusa i komunikantu są wciąż kupowane bardzo chętnie. Ponadto takie obrazki można dodatkowo opatrzyć okolicznościowym grawerem, na przykład na tabliczce umieszczonej po tylnej stronie takiej pamiątki. Takiego typu obrazki ze sklepu liturgiczny.pl mogą być opcjonalnie również pozłacane, albo pokryte kolorową emalią. Obrazek tego rodzaju jako miniaturka mieści się na przykład w obrębie specjalnej, srebrnej ramki na komunijne zdjęcie dziecka.

Pamiątki bardziej nowoczesne

Pamiątki najnowszej generacji to na przykład specjalne quizy dla dzieci związane z religią Chrześcijańską oraz z Pierwszą Komunią Świętą. Cały pakiet takich quizów mieści się w eleganckim opakowaniu opatrzonym oczywiście obowiązkowym napisem „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”. Quizy w formie cyfrowej na płytach CD/DVD jest multimedialną przygodą z Sakramentem Eucharystii. Jako stosunkowo współczesne pamiątki komunijne kwalifikują się również kubeczki z tej okazji. Mogą mieć one nadruk bardziej tradycyjny, jednak wyrazista grafika przedstawiająca chłopca albo dziewczynkę oraz budynek świątyni z pewnością jest atrakcyjny dla dzieci przystępujących do Komunii po raz pierwszy. Można pokusić się o prezent nieco bardziej poważny, jakim są pięknie wydane rozważania, na przykład Ojca Świętego, na temat Eucharystii. Dla dzieci, które nie ukończyły jednak jeszcze nawet dziesięciu lat, taka lektura stanowić będzie zazwyczaj dość duże wyzwanie, zakładamy jednak, że sięgnie po nią w późniejszym wieku. Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, przyjmą natomiast chętnie pyszne Boże Krówki Mleczne. Jednak te ostatnie trudno uznać za trwałe pamiątki komunijne, które zostaną z dzieckiem na długo. To raczej słodki dodatek do innego prezentu. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.