Wiadomości z Zabrza

Zrealizowano kolejne zadanie w ramach budżetu obywatelskiego

  • Dodano: 2020-12-24 08:15, aktualizacja: 2020-12-24 06:42

300 tys. zł kosztował zakup oraz montaż 39 lamp fotowoltaicznych, które oddano właśnie do użytku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Irys, ROD Webera i ROD Nasza Palma.

Było to jedno z zadań wybranych przez Państwa do realizacji w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto przypomnieć, że w listopadzie poznaliśmy wyniki VII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem do podziału było ponad 5 mln zł. W głosowaniu, które trwało od 15 do 30 października br., wzięło udział przeszło 12 tys. zabrzan, którzy łącznie oddali ponad 20 tys. głosów.

Do projektu uchwały budżetowej na rok 2021 zostały ostatecznie wpisane 24 wybrane przez mieszkańców Zabrza projekty – dwa ogólnomiejskie i 22 w poszczególnych dzielnicach miasta.

Realizacja budżetu obywatelskiego w naszym mieście potwierdza, że zabrzanie aktywnie włączają się w życie miasta, a w szczególności swoich dzielnic i osiedli – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Ponadto są dobrze zintegrowaną społecznością, która chce i potrafi wykorzystać każdą sposobność do poprawienia jakości życia w najbliższym otoczeniu. W każdej z siedmiu edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili wiele ciekawych pomysłów, które teraz sukcesywnie są realizowane. Jestem przekonana, że następne edycje budżetu obywatelskiego dadzą możliwość wyboru kolejnych kreatywnych pomysłów i już dzisiaj zachęcam Państwa do wzięcia w nich udziału.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.