Wiadomości z Zabrza

Zobacz zdjęcia z VIII turnieju cheerleaderek „Cheermania” w Zabrzu

  • Dodano: 2019-06-08 22:00

Na Cheermanię przyjechały zespoły z całej Polski, a także z Węgier i z Ukrainy. Zespoły zdjęcia z występów akrobatycznych i tanecznych.

W Polsce działają różne federacje cheerleaderek, a niektóre konkursy są dostępne tylko dla zespołów polskich. My od  początków Cheermanii chcieliśmy być otwarci dla wszystkich zespołów, również niezrzeszonych. W tym roku wprowadziliśmy też kategorię taneczną jako jedyny konkurs w Polsce. Na Cheermanii trzeba tylko mieć pasję i robić swoje! – mówi nam Natalia Ćwik z Zabrzańskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Energy.

W ramach turnieju uczestnicy występują w kategoriach akrobatycznych, tzw. „cheer” oraz w kategoriach tanecznych. W panelu sędziowskim znaleźli się są goście ze Stanów Zjednoczonych, z Republiki Czeskiej, z Białorusi i dwóch sędziów z Polski – wszyscy z uprawnieniami federacji European Cheer Union.

Wśród kategorii wiekowych mamy grupy dziecięce – do lat 13, grupy juniorskie i seniorskie, a najstarsza zawodniczka, które dziś się prezentuje, ma 50 lat, z kolei jeden pan po czterdziestce, bo cheerleading jest też w Europie i na świecie praktykowany przez mężczyzn – dodaje Natalia Ćwik.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.