Wiadomości z Zabrza

Znęcał się nad 86-letnią matką. Grozi mu do 8 lat więzienia

 • Dodano: 2020-10-05 14:00

Nawet 8 lat więzienia grozi 49-latkowi podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją 86-letnią matką. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przez policjantów z komisariatu czwartego.

Decyzją śledczych musiał opuścić mieszkanie oraz do zakończenia sprawy został objęty policyjnym dozorem

Od ponad roku trwał koszmar kobiety, która mieszkała wraz ze swoim 49-letnim synem w jednym z mieszkań na osiedlu im. Kopernika. Mężczyzna nigdzie nie pracował i od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, pod którego wpływem stawał się agresywny. Znieważał swoją matkę, a podczas pijackich awantur dopuszczał się rękoczynów. Wszystko działo się w czterech ścianach mieszkania, a pokrzywdzona z racji na swój wiek i stan zdrowia nie potrafiła sama poradzić sobie z tą sytuacją. W poniedziałek do policjantów z zabrzańskiej czwórki dotarła informacja o sytuacji, w jakiej znalazła się 86-latka.

Policjanci przyjrzeli się tej sprawie i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 49-latkowi zarzutów

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką. Decyzją śledczych zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Mały Jaś - szaradzista

  Fakt - stół jak od omy - a szłapy jak po kilku powodziach.Syf na zoli i gumolit na blacie. Komp - to chyba od tego co go przesłuc[...]ą - bo w odwrotno strona. Wszystko zasilane bezprzewodowo - aż dziw że jest cokolwiek światła.Skąd mocie tako fota - to chyba nie jest XXI wiek ino jakieś niezidentyfikowane obiekty z czasów wojny. WSTYD.

  • Mały Jaś - szaradzista
   2020-10-06 20:00
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Rita

  to se synka wychowała, powinni dać mu dożywocie , cieżkie prace a co zarobi za tą kase wyremontować to pomieszczenie przesłuchań bo wyglada jak by w piwnicy było, nawet nie ma szacunku przed policjantem , rece złozone jak krakowiak, powinien stać na żażącym sie węglu na bosaka przed władzą a palant siedzi przed oficerem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.