Wiadomości z Zabrza

Znamy najpopularniejsze imiona dla małych zabrzan w 2022 roku!

  • Dodano: 2023-01-03 13:30

Emilia i Nikodem najpopularniejszymi imionami wybieranymi przez rodziców z Zabrza w 2022 roku. Odnotowano spory spadek liczby urodzeń. W minionym roku narodziło się nieco ponad 1600 małych zabrzan.

W 2022 roku w Zabrzu przyszło na świat ponad 1600 dzieci

Według danych przekazanych przez   Urząd Stanu Cywilnego w Zabrzu, w minionym roku w Zabrzu zarejestrowano 1616 urodzeń małych mieszkańców naszego miasta. Niestety odnotowano spory spadek w liczbie urodzeń. W 2022 roku urodziło się aż o 345 mniej dzieci niż w 2021 roku, kiedy w Zabrzu przyszło ich na świat 1961. Kiepsko prezentują się też dane, jeśli chodzi o liczbę zgonów, która wciąż przewyższa liczbę urodzeń w naszym mieście. W 2022 roku odeszło 2086 zabrzan. Ponadto Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 470 małżeństw.

Zabrze. Oto najpopularniejsze imiona minionego roku!

Wybór odpowiedniego imienia dla nowo narodzonego dziecka nie jest prostą decyzją dla rodziców. Najlepiej, żeby było oryginalne i jednocześnie tradycyjne, co ważne musi też podobać się członkom rodziny i samemu dziecku - kiedy już dorośnie, w końcu jego zmiana nie jest prosta. 

Rodzice rejestrujący swoje maluszki w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zabrzu w 2022 roku postawili na klasyczne imiona. Najwięcej dziewczynek otrzymało imię: Emilia, Zofia oraz Alicja. Jeśli chodzi o chłopców, największą popularnością cieszyły się imiona Nikodem, Jakub i Leon.

W odróżnieniu od najpopularniejszych imion znamy też te, które były nadawane najrzadziej. Dla dziewczynek najrzadziej nadawanymi imionami zostały: Maura, Alma i Kalina, natomiast najrzadsze imiona dla chłopców to Hugo, Gustaw oraz Juliusz.


Jakie imiona nadano najmłodszym członkom Waszej rodziny?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również