Wiadomości z Zabrza

Znakomity weekend dla młodych, zabrzańskich szachistów - posypały się medale

• Dodano: 2020-03-10 11:00

Miniony weekend był niezwykle udany dla młodych, zabrzańskich szachistów z klubu Szach Mat Zabrze.

Sześcioletnia Marta Staszczyszyn zdobyła pierwsze miejsce i komplet punktów w odbywającym się we Wrocławiu ogólnopolskim Turnieju Krasnala.

Z kolei Antek Dylong wygrał w grupie do lat 12 w turnieju w czeskim Petvaldzie, a w grupie OPEN znalazł się na 75 miejscu na 154 startujących we wszystkich kategoriach wiekowych.

Z Modrzewiowego Dworu w turnieju Open C i D do lat 12 ze złotym medalem wrócił ośmioletni Antoni Radzimski.

Dodatkowo w zabrzańskim turnieju Open zwyciężył Marcel Kopek, awansując do IV kategorii szachowej. natomiast jego klubowy kolega, Konrad Pocztowski, zajął miejsce III.

Wszystkim młodym sportowcom - szachistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!