Wiadomości z Zabrza

Zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Końcowej

  • Dodano: 2020-07-02 09:45

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że w lipcu wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w ciągu ul. Końcowej, konsekwencją czego nastąpią również zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Wolności/Końcowa.

Projekt zakłada wprowadzenie jednego kierunku jazdy w ciągu ul. Końcowej (z wjazdem od ul. Pawliczka), zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 16 t, oraz wydzielenie pasa postojowego po zachodniej stronie ww. ulicy.

Powyższe zmiany są wynikiem licznych interwencji mieszkańców tego rejonu, skarżających się na brak miejsc postojowych na ul. Końcowej (pojazdy zaparkowane są obecnie na chodniku) oraz dwukierunkowy przejazd samochodów ciężarowych o znacznym tonażu.

Kierujących pojazdami prosimy o zachowanie szczególnej 

Mapa do pobrania

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • pracownik

    Ciekawie będzie jak wróci szkoła. Wtedy z parkingu przy JSW wyjeżdżać będą Tiry i cysterny na Pawliczka w kierunku Wolności i zaczną się korki, stłuczki i ciekawe co jeszcze. Jak mieszkańcy z Końcowej pracowali w JSW (kiedyś KK Zabrze) to im to nie przeszkadzało a teraz ...

  • dawid

    Racja. A ciekawe jak Tir skręci z wolności w Pawliczka jadąc od Katowic...Na każdym chodniku stoją zaparkowane auta i nie robią wszystkich ulic jednokierunkowych.Głupota pracowników MZDII nie zna granic. Pewnie na tej ulicy mieszka jakiś urzędas i spełnił swój kaprys.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.