Wiadomości z Zabrza

Zmiana organizacji ruchu na czas 80. Tour de Pologne

 • Dodano: 2023-07-28 07:45, aktualizacja: 2023-07-28 08:54

Informujemy, że w dniu 4 sierpnia na terenie Miasta Zabrze rozpocznie się VII etap jubileuszowego 80. wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. Start wyścigu zaplanowany został na godz. 14.30.

Tour de Pologne - zmiany w organizacji ruchu

Wyścig rozpocznie się od przejazdu honorowego z ul. Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla i dalej ulicami: Roosevelta – gen. de Gaulle’a –  al. Korfantego do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie, gdzie na rondzie nastąpi nawrót peletonu i jazda z powrotem al. Korfantego, a następnie ulicami: gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską – Legnicką. W ciągu ul. Legnickiej za wiaduktem nad autostradą A-4 o godz. 14.45 nastąpi start ostry wyścigu, który następnie przejedzie ul. Legnicką w kierunku Przyszowic.

W związku z organizacją wyścigu 4 sierpnia na drogach naszego miasta wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

 • od godziny 6.00 do godziny 19.00 całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów zostanie odcinek ul. Roosevelta od ronda przy ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Damrota;
 • z obsługi przez komunikację miejską wyłączony zostanie przystanek autobusowy „Zabrze Stadion” przy ul. Roosevelta;
 • objazd zamkniętego odcinka ul. Roosevelta odbywał się będzie w obydwu kierunkach następującymi drogami:
  • dla samochodów osobowych ulicami Damrota – Olimpijską – Piłsudskiego;
  • dla samochodów ciężarowych i autobusów ulicami: Gen. de Gaulle’a – Wolności – Piłsudskiego;
 • w ciągu ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Chłopską zabronione będzie zatrzymywanie się i postój pojazdów (na jezdni i na chodniku);
 • dla mieszkańców, którzy w dniu 4 sierpnia nie będą mogli parkować swoich samochodów w obrębie ulicy Damrota, ARENA Zabrze udostępnia nieodpłatnie swój parking podziemny.
 • na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14.30 – 15.45) następowało będzie krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdu i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Krótkotrwałe wstrzymanie ruchu i kierowanie ruchem będzie prowadzone przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz osoby do tego uprawnione.

Trasa 80. Tour de Pologne UCI World Tour przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących Zabrze. Szczegółowe informacje o trasach i  kursowaniu autobusów komunikacji publicznej pozyskać można w Zarządzie Transportu Metropolitarnego w Katowicach.

Zmiana organizacji ruchu na czas 80. Tour de Pologne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również