Wiadomości z Zabrza

Zjazd z nowego ronda w Zaborzu wciąż jest zamknięty. Kiedy prace zostaną zakończone?

  • Dodano: 2022-03-02 13:30

Nowe rondo w dzielnicy Zaborze przy ul. Wolności oddano do użytku w listopadzie 2021 roku. Minęło kilka miesięcy, a wciąż nie otwarto zjazdu z ronda na pas Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Katowic. Kierowcy zastanawiają się, kiedy zjazd zostanie otwarty i dlaczego trwa to tak długo.

Prace powinny zostać zakończone do końca kwietnia

Na nurtujące wszystkich kierowców pytania odpowiedział Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. Z przekazanych informacji wynika, że musimy uzbroić się w cierpliwość i jeszcze poczekać. Zjazd powinien zostać otwarty do końca kwietnia 2022 roku.

– Firma Drogopol czeka na pozwolenia, które ma dostarczyć Inwestor (firma IKEA) i po ich otrzymaniu będzie mogła zakończyć budowę i otworzyć zjazd. Drogopol prognozuje, że uzyskanie kompletu pozwoleń i zakończenie budowy powinny nastąpić do końca kwietnia – przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. – Wiemy, że brak tego zjazdu stanowi duże utrudnienie, ale w tym konkretnym przypadku temat jest niezależny od nas – tłumaczy.

Zaborze: Nowe rondo przy ulicy Wolności 

24 listopada 2021 roku w dzielnicy Zaborze oficjalnie oddane do użytku zostało rondo przy węźle drogowym łączącym DTŚ (DW 902) z ulicą Wolności w Zabrzu (w rejonie Lidla). Inwestycja realizowana jest przez firmę IKEA, a prace budowlane przeprowadza firma Drogopol.

W ramach przeprowadzonych prac przebudowana została ulica Wolności, powstało skrzyżowanie typu rondo, przebudowano sieć trakcyjną oraz torowisko tramwajowe. Wybudowane zostały nowe zatoki autobusowe i perony tramwajowe. Dodatkowo przebudowano oświetlenie uliczne i sygnalizację świetlną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również