Wiadomości z Zabrza

Zespół Szkół Sportowych w Zabrzu z kolejnym sukcesem

  • Dodano: 2021-02-16 06:30, aktualizacja: 2021-02-16 06:44

W rozegranym w miniony weekend w Markach  Turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek uczennice Zespołu Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu, zawodniczki SPR Pogoń 1945 Zabrze wygrały wszystkie mecze, awansując tym samym do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek.

Wyniki poszczególnych meczów rozegranych w miniony weekend przez uczennice Zespołu Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu przedstawiają się nst.:

  • SPR Pogoń 1945 Zabrze – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski   32 : 20
  • SPR Pogoń 1945 Zabrze – MKS Lublin 32 : 25
  • SPR Pogoń 1945 Zabrze – KPR Marcovia Marki  29 : 21.

Zespół Szkół Sportowych to placówka, która wpisała się wieloma sukcesami uczniów i absolwentów w sportową historię Zabrza. Młodzi sportowcy z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach ligowych oraz turniejach piłki nożnej i piłki ręcznej. Do tej pory zdobyli szereg pucharów i dyplomów. Uczniowie szkoły są też m.in. zawodnikami: reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn – Juniorzy Młodsi, klubu piłki ręcznej mężczyzn – KS NMC POWEN Zabrze. Gimnastyczki (zawodniczki KG “Iskra” Zabrze) są reprezentantkami kraju w gimnastyce sportowej; biorą udział w krajowych i międzynarodowych zawodach, m.in. organizowanym corocznie w Zabrzu – Barbórka Cup.

Warto przypomnieć, że 29 stycznia br. właśnie przy ZSS im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu, otwarta została najnowocześniejsza sala gimnastyczna w południowej Polsce. Pod względem wielkości to drugi w kraju tak wysoko wyspecjalizowany obiekt dedykowany gimnastyce i pierwszy taki w południowej Polsce.

Sala gimnastyczna mieszcząca się przy ul. Płaskowickiej została wybudowana głównie z myślą o dzieciach i młodzieży trenującej gimnastykę sportową. Zastosowane standardy pozwalają organizować w obiekcie zawody sportowe, w tym także Mistrzostwa Europy.

Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie 19 mln zł (16 887 918 zł kosztowały roboty budowlane, a 2 036 674 zł przeznaczono na wyposażenie i sprzęt gimnastyczny), z czego ok. 8 mln zł stanowiło pozyskane przez Zabrze dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Jedyny większy obiekt tego rodzaju w Polsce to sala Leszka Blanika w Gdańsku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również