Wiadomości z Zabrza

Zatrzymano kolejnych piratów drogowych. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

  • Dodano: 2020-05-08 08:15, aktualizacja: 2020-05-08 08:19

Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego cały czas kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach Zabrza.

W wyniku trwających kontroli ujawnili 2 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Obaj kierujący utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy


Przepis ruchu drogowego nakazujący zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej, niż 50 km/h obowiązuje od 18 maja 2015 roku. Przepis ten ma na celu zniechęcenie kierujących do niebezpiecznej jazdy. Niestety policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza w dalszym ciągu ujawniają przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez piratów drogowych.

ZOBACZ NAGRANIE

Ostatnie 2 przypadki takiego przekroczenia prędkości zabrzańska drogówka ujawniła w tym tygodniu. Obydwa przypadki miały miejsce na ulicy Witosa. 65-letni mieszkaniec Gliwic za kierownicą swojego golfa przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Natomiast w dniu wczorajszym 46-letnia zabrzanka kierujący fordem przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km/h. W ten sposób obydwoje utracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.