Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Chcieli ukraść elektronarzędzia. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

  • Dodano: 2020-05-08 08:00, aktualizacja: 2020-05-08 08:15

W poniedziałek policjanci z zabrzańskiej piątki i zespołu wywiadowczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ze sklepu przy ulicy Krakowskiej chcieli ukraść elektronarzędzia.

Sprzęt warty był prawie tysiąc złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do zarzucanego czynu.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności


W miniony poniedziałek 6 maja br. w godzinach popołudniowych zabrzańscy policjanci otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednego ze sklepów złodzieja, który chciał ukraść elektronarzędzia. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce ustalili, że ujęty mężczyzna nie działał sam. W kradzieży pomagał mu kolega, który stojąc na zewnątrz sklepu, czekał na swojego wspólnika. Jego zadaniem było otworzyć drzwi przeznaczone do wchodzenia tak, aby pierwszy z nich mógł wyjechać z wózkiem pełnym elektronarzędzi. Zakładany plan się nie udał, ponieważ na mężczyznę z wózkiem czekała już ochrona. Drugi ze sprawców zdołał zbiec, ale kilka godzin później został zatrzymany we własnym mieszkaniu przez zabrzańskich wywiadowców. Dziś kryminalni z zabrzańskiej piątki przedstawili im zarzut dokonania kradzieży. Mężczyźni przyznali się do winy. Podejrzani to 36-letni i 38-letni mieszkańcy Zabrza.

Podczas prowadzenia policyjnych czynności okazało się, że starszy z nich w zeszłym roku również dopuścił się kradzieży w jednym ze sklepów w centrum Zabrza. Wtedy jego łupem padł sprzęt AGD o wartości 514 zł. 

Za przestępstwo kradzieży obu zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.