Wiadomości z Zabrza

Zatrzymano 26-latka za próbę rozboju

 • Dodano: 2020-09-15 14:00

Szybka reakcja sąsiadów doprowadziła do zatrzymania sprawcy usiłowania rozboju na 89-letniej mieszkance Zabrza. Zatrzymany to 26-latek znany zabrzańskim policjantom z wcześniejszych przestępstw. 

Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Cała sytuacja miała miejsce w środę w jednym z mieszkań na ulicy Sportowej. 26-letni mieszkaniec Zabrza przyszedł do mieszkania 89-letniej pokrzywdzonej i przedstawiał się jako kurier. Gdy kobieta otworzyła mu drzwi, wtargnął do środka i pytał, czy ma pieniądze. Mężczyzna stwierdził, że należy mu się 500 zł za paczkę, którą rzekomo przywiózł, po czym zaczął przeszukiwać szafki. Gdy kobieta zaczęła wzywać pomocy, zareagowali sąsiedzi, którzy ujęli mężczyznę. Następnie przekazali go przybyłym na miejsce policjantom z pierwszego komisariatu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu celem wykonania z nim dalszych czynności

W trakcie swoich działań śledczy z zabrzańskiej "jedynki" ustalili, że zatrzymany 26-latek jest też odpowiedzialny za inne przestępstwa, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie Zabrza. Łącznie zabrzanin usłyszał cztery zarzuty dotyczące: przywłaszczenia portfela, oszustwa, dokonania rozboju i usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lata pozbawiania wolności. Zabrzańscy śledczy wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 26-latka tymczasowego aresztu. W piątek o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

ZOBACZ FILM Z ZATRZYMANIA 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  A czemu zakryta twarz, powinniśmy widzieć kogo mamy się wystrzegać.Przecież gościu za chwile będzie wolny i znowu będzie próbował okradać.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2020-09-16 12:08
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.