Wiadomości z Zabrza

Zamknięte dwie ulice i ewakuowany budynek, a niewybuch okazał się... częścią samochodową

  • Dodano: 2020-02-10 16:00

W niedzielę do Komendy Straży Miejskiej w Zabrzu przyszedł mężczyzna, który miał ze sobą przedmiot przypominający granat. 67-letni zabrzanin znalazł przedmiot na śmietniku, uznał, że to zapewne niewybuch, więc trzeba go zanieść mundurowym.

Charakterystyczne znalezisko bardzo przypominało granat lub fragment bomby. Podjęto decyzję o ewakuacji budynku, a na miejsce wezwano mundurowych z III komisariatu oraz policjanta z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Zamknięto też fragment ulicy Stalmacha i Cmentarnej w obrębie budynku straży.

Po oględzinach policjant NGRMP stwierdził jednak, że przyniesiony przez mężczyznę przedmiot w żadnym razie nie jest ładunkiem wybuchowym, ale najprawdopodobniej zużytym elementem zawieszenia jakiegoś pojazdu.

Sytuacja może się wydawać kuriozalna, ale w przypadku znalezienia podobnego przedmiotu należy zachować szczególną ostrożność, nie ma też mowy o nadmiernej zapobiegliwości.  Jedyną osobą, która popełniła błąd w tej sytuacji, to mężczyzna, który zupełnie nieroztropnie zabrał ze sobą znalezisko. Gdyby przedmiot faktycznie okazał się niewybuchem, a eksplozja nastąpiłaby podczas przenoszenia, doszłoby do tragedii.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować szczególną ostrożność. Takiego przedmiotu nie wolno podnosić, ruszać z miejsca ani podpalać. W każdej tego typu sytuacji należy powiadomić odpowiednie służby, korzystając z numeru alarmowego 112 – informuje zabrzańska policja.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.