Wiadomości z Zabrza

35-latek pędził swoim BMW z prędkością 171 km/h! Zatrzymali go policjanci z grupy "SPEED"

  • Dodano: 2020-02-04 10:30

W Zabrzu podobnie jak w innych miastach w całym kraju działa specjalna grupa "SPEED", zwalczająca niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Są to policjanci ruchu drogowego, którzy wyposażeni w najlepsze radiowozy oraz wspierani przez policjantów z innych pionów, zwalczają najbardziej agresywne i niebezpieczne zachowania na drodze. Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci z zabrzańskiej grupy "SPEED" zatrzymali BMW, które "pędziło" z prędkością 171 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.


Kierowcą BMW okazał się 35-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, który prawo jazdy posiada już od 18 lat. Niestety nawet z takim doświadczeniem za kierownicą, kierowca BMW pomimo ograniczenia prędkości do 70 km/h i znaku informującym o dzikich zwierzętach nie ściągną nogi z gazu. Na szczęście policjanci z grupy SPEED, którzy w piątek patrolowali zabrzański odcinek DK88,zauważyli "rajd" 35-latka i szybko go zakończyli. Za popełnione wykroczenie kierowca BMW otrzymał mandat w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jar

    5 000 to by była odpowiednia kara.

  • Jolanta

    500 zł mandatu za takie wykroczenie to kpina.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.