Wiadomości z Zabrza

Zakończono utwardzanie terenu pod budowę centrum przesiadkowego przy ul. Goethego

  • Dodano: 2022-09-14 12:00

Przy ul. Goethego trwają prace związane z budową nowoczesnego centrum przesiadkowego. Niedawno zakończony został etap polegający na utwardzaniu terenu. Centrum ma być gotowe w kwietniu 2023 roku.

Trwa budowa centrum przesiadkowego przy ul. Goethego

Budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. Goethego, czyli na miejscu starej „Belki”, rozpoczęła się na początku lutego br. Pierwsze prace polegały na odgrodzeniu terenu i usunięciu dotychczasowych wiat przystankowych. Na początku czerwca na teren budowy sprowadzona została ogromna palownica mająca na celu wydrążenie w podłożu otworów i zalaniu ich betonem, co miało wzmocnić teren. Jak poinformowała prezydent Zabrza, ten etap prac został już zakończony.

– Zakończony został etap utwardzania terenu, podczas którego palownica wydrążyła i wypełnia betonem ok. 700 otworów o głębokości od 6 do 1️1 metrów. Aktualnie przy użyciu dźwigów wznoszona jest konstrukcja budynku – poinformowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – Rewitalizujemy kolejną część naszego Zabrza, które w tym roku obchodzi 100-lecie nadania praw miejskich – dodała prezydent.

Nowe centrum przesiadkowe ma być gotowe w kwietniu 2023 roku

Nowe centrum przesiadkowe znajdujące się przy ulicy Goethego ma zostać wybudowane do końca kwietnia 2023 roku. Kosz jego budowy to ponad 55 mln złotych. 

Na miejscu tak zwanej "Belki" przy ulicy Goethego powstanie nowoczesny obiekt z peronami komunikacji autobusowej, parkingiem Park&Ride i poczekalnią. Towarzyszyć im mają dodatkowe usługi, a na dachu ma powstać ogród. Całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić około 10,4 tys. m2. 

          

Komentarze (1)    dodaj »

  • mieszkaniec

    W porównaniu z prędkością budowy przepływki na Czarnawie i mostu na Roosevelta to muszę przyznać że termin zakończenia prac naprawdę mnie zaskoczył. Albo obchody stulecia jeszcze potrwają kilka lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również