Wiadomości z Zabrza

Zakład Karny w Zabrzu znalazł dzierżawcę hali produkcyjnej – umowa przedwstępna podpisana

  • Dodano: 2017-08-17 11:15, aktualizacja: 2017-08-17 18:30

W ubiegłym tygodniu Zakład Karny w Zabrzu podpisał umowę przedwstępną z firmą MARO-PACK w sprawie dzierżawy hali, która powstanie na terenie jednostki w ramach programu Praca dla więźniów.

W ramach porozumienia Zakład Karny zobowiązuje się do udostępnienia hali, która znajdzie się na jego terenie, z kolei firma MARO-PACK poniesie koszty dzierżawy oraz przygotowania odpowiednich miejsc pracy. Umowa już teraz określa warunki dziesięcioletniej współpracy jaka rozpocznie się wraz z zakończeniem budowy hali.

Umowa przewiduje również, że w hali znajdzie pracę co najmniej pięćdziesięciu skazanych, którzy zostaną zatrudnieni przy produkcji kratownic, podkładek i przekładek. Podjęcie takiej zawodowej aktywności nie będzie wymagało żadnych specjalnych kwalifikacji – wystarczy zwykłe przeszkolenie.

Niewątpliwą zaletą takiej współpracy dla firmy MARO-PACK jest to, że cała biurokracja związana z zatrudnieniem skazanych sprowadzi się do podpisania umowy z Zakładem Karnym w Zabrzu. W takiej sytuacji przedsiębiorcę nie obowiązują normalne przepisy prawa pracy, a jedynie te dotyczące czasu oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Kolejna korzyść to ominięcie standardowych, rynkowych zasad pozyskiwania pracowników – w tym przypadku skazani prawdopodobnie będą musieli zadowolić się minimalnym wynagrodzeniem, a przedsiębiorca uzyska możliwość zwrotu części poniesionych kosztów z tytułu wynagrodzeń nawet do 35%.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.