Wiadomości z Zabrza

Zainaugurowano IX Operację Meta: Maturzyści przejmują Zabrze

  • Dodano: 2020-06-05 08:15, aktualizacja: 2020-06-05 08:38

Wczoraj, przed Teatrem Nowym w Zabrzu oficjalnie zainaugurowana została 9. edycja akcji "Operacja Meta: Maturzyści przejmują Zabrze".

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik przekazała przedstawicielom zabrzańskich maturzystów MetoChusty, które upoważniały ich do różnego rodzaju zniżek i ulg.

Zainaugurowaliśmy dziewiątą edycję Operacja Meta 2020: Maturzyści przejmują Zabrze. Ze względu na obecną sytuację, spotkaliśmy się z maturzystami w pomniejszonym gronie, aby przed budynkiem Teatru Nowego w Zabrzu móc symbolicznie wręczyć chusty związane z akcją. Dzięki nim, młodzież będzie mogła skorzystać z wielu ulg i zniżek oferowanych przez instytucje miejskie oraz lokalnych przedsiębiorców. Maturzystom życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki! - komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

„Operacja Meta. Maturzyści przejmują Zabrze!” przez lata kojarzyła się z pozytywną, bezpieczną i przede wszystkim bardzo dobrą zabawą zabrzańskiej młodzieży przy współudziale lokalnych restauracji i pubów. Tym razem jednak z racji ograniczeń wynikających z zagrożenia epidemicznego trudno było organizować wspólne spotkanie wszystkich maturzystów, jak bywało przez ostatnich osiem lat.

Dlatego też do maturzystów trafiły już MetoChusty, czyli bandamki z logotypami akcji, organizatorów i partnerów, którzy wspólnie włączyli się w organizację Operacji Meta. Chusty nie tylko pozwalają zasłonić twarz, czego w niektórych przypadkach wymagają aktualne obostrzenia sanitarne, ale także są bardzo praktycznym gadżetem. Przede wszystkim jednak ich okazanie w siedzibach partnerów Operacji upoważnia do imponujących rabatów!

Co więcej, zabrzańskie instytucje kultury, restauracje, firmy edukacyjne i puby wyszły naprzeciw trudnej sytuacji epidemicznej i aby ograniczyć zbieranie się młodzieży w jednym miejscu i w jednym czasie w za dużej liczbie, wydłużyły okres obowiązywania „metowych” rabatów w niektórych przypadkach aż do końca października!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.