Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Zmarł 34-letni mężczyzna poszkodowany w wybuchu gazu

  • Dodano: 2021-04-02 14:15, aktualizacja: 2021-04-09 08:33

1 kwietnia zmarł mężczyzna, który dziesięć dni wcześniej został poszkodowany w wyniku wybuchu gazu w bloku. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi poparzeniami na powierzchni ciała. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować.

23 marca o godzinie 17:27 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu przyjęło zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu w budynku mieszkalnym na drugim piętrze, przy ul. Struzika 6 w Zabrzu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że całe mieszkanie na drugim piętrze zajęte było przez ogień. Płomienie wychodziły przez okna z każdej strony budynku. Widoczne były uszkodzenia ściany zewnętrznej i elewacji budynku. Z części okien w całym bloku powypadały szyby na skutek wybuchu.

Więcej o wybuchu gazu przeczytasz: TUTAJ

W mieszkaniu, w którym miał miejsce wybuch znajdował się 34-letni mężczyzna

– Lokator mieszkania, w którym nastąpił wybuch, spadł z balkonu. Poszkodowanemu udzielał na miejscu pomocy zespół ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowano go do szpitala śmigłowcem LPR. W zdarzeniu poszkodowana została jeszcze 1 osoba, która odmówiła hospitalizacji – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy KM PSP w Zabrzu.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu, jednak później ze względu na ciężkie poparzenia został przewieziony w stanie śpiączki farmakologicznej do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Niestety, w dniu 1 kwietnia (czwartek), czyli 10 dni od czasu wybuchu, mężczyzna zmarł wskutek poniesionych obrażeń.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jędrek

    Jeśli to nie była próba samobójcza to nie chciałbym być w skórze spółdzielni i działu technicznego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.