Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Uciepłownienie Zandki staje się faktem. Podpisano umowę

  • Dodano: 2020-06-23 09:15

19 czerwca, w siedzibie Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, nastąpiło podpisanie umowy z firmą ELEKTROTERMEX Sp. z o.o. z Ostrołęki, która została wyłoniona w postępowaniu przetargowym, na realizację projektu: „Uciepłownienie centrum Zabrza obejmujące obszar w obrębie Elektrociepłowni Fortum Zabrze S.A., ul. Wolności, Bytomską i Powstańców Śląskich w tym osiedle Zandka”.


Chodzi o część II zadania nr 3, czyli zabudowę węzłów cieplnych w pięciu budynkach mieszkalnych na os. Zandka - przy ul. Krakusa 10, 12, 14, 16 i 18.

Projekt ten jest dofinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Inwestycja stanowi ukoronowanie kilkuletnich starań prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik o podłączenie zabytkowego osiedla do miejskiej sieci ciepłowniczej, na którą czekali mieszkańcy Zandki, a która to sieć była od kilku lat sukcesywnie rozbudowywana w tym kierunku. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Projekt 2014 - 2020 - czas się kończy to może trzeba zadziałać.Urzędy zawsze mają czas.

  • abc

    5klatek podłączonych do sieci,no sukces... a w centrum wspólnota walczy od lat żeby podłączyć bloki do węzła który znajduje się 100m dalej!!! ZPEC nie widzi problemu,robota prosta ale władze tylko krzyczą NIE. Taka oto ekologia Zabrza.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.