Wiadomości z Zabrza

Rozwiązana matura z języka niemieckiego została znaleziona na ulicach Zabrza

  • Dodano: 2020-06-22 15:00

Skandal w Zabrzu! Rozwiązana matura z języka niemieckiego została znaleziona na ulicach Zabrza. Ktoś włamał się do samochodu Poczty Polskiej.

19 czerwca na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że na ulicach Zabrza znaleziono rozwiązane matury z języka niemieckiego. 

Zgodnie z opisanym pakunkiem, matury miały trafić do III LO im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej, a nadawcą jest Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwo Salezjańskie w Zabrzu. 

Poczta Polska potwierdziła, że incydent miał miejsce. 

- Ta sytuacja jest pierwszym tak poważnym incydentem polegającym na zewnętrznej ingerencji w transportowane przez Pocztę Polską testy maturalne. Przesyłka prezentowana w mediach została najprawdopodobniej skradziona z samochodu kuriera, dlatego sprawa została natychmiast zgłoszona na policję przez naszą Spółkę. Nie jest to zatem wynik nieprawidłowości po stronie Poczty Polskiej, a efekt działań przestępczych - czytamy w oświadczeniu Poczty Polskiej.

Według informacji uzyskanych od dyrektora szkoły paczka zawierała jeden wypełniony arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego. Pewnym uszkodzeniom uległo jedynie opakowanie zewnętrzne, a nie sam arkusz. Pracownicy poczty sprawę niezwłocznie zgłosili Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a przesyłka została dostarczona adresatowi do sprawdzenia, zgodnie harmonogramem obsługi matur. 

Czy matury zostaną powtórzone? Centralna Komisja Egzaminacyjna uspokoiła, że arkusze są bezpieczne.

- Paczka jest zabezpieczona. Zawartość nie uległa zniszczeniu: 1 arkusz, który zawiera, jest nienaruszony. Nikt nie będzie powtarzał żadnego egzaminu - pisze CKE.


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.