Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Schronisko dla bezdomnych zwierząt zmieni lokalizację

  • Dodano: 2021-01-21 11:30

W środę, 20 stycznia, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała, że w mieście niebawem powstanie nowe schronisko dla zwierząt. Środki na ten cel miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2022 r.Tym samym zwierzęta zyskają nowy dom, a warunki ich życia ulegną znacznemu polepszeniu.

Miarą człowieka jest to, jaki ma stosunek do słabszych istot. Dlatego już niedługo schronisko dla bezdomnych zwierząt zostanie przeniesione do nowego miejsca przy ul. Bytomskiej. Będzie ono spełniało wszystkie wymogi przewidziane w obowiązujących przepisach – napisała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, w mediach społecznościowych.


 


Przypomnijmy, że w Zabrzu działa od lat Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie”, prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu. Jego siedziba znajduje się przy ul. Bytomskiej 133 w Zabrzu-Biskupicach. Od wielu lat trwa dyskusja na temat konieczności zmiany siedziby instytucji. Teraz w końcu uda się zrealizować plany.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.