Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Spór o schronisko - kto da więcej!

 • Dodano: 2018-12-04 09:30

Od kilku dni trwa w sieci zażarta dyskusja (a nawet hejt) odnosząca się do wpisu stowarzyszenia Zabrze dla Każdego, na temat budowy nowego schroniska.

ZDK krytykowane jest za "wielki sukces", jakim ma być odpowiedź na ich petycję ws. poprawy warunków bytowych podopiecznych zabrzańskiego schroniska dla zwierząt.

WIELKI SUKCES "ZABRZA DLA KAŻDEGO" ‼


Otrzymaliśmy odpowiedź na naszą petycję w sprawie budowy nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Bytomskiej w Zabrzu-Biskupicach. Ponad tysiąc zebranych podpisów nie uszło uwadze władz miasta, które informują:


✅ "Miasto prowadzi prace zmierzające do budowy nowego schroniska na działce ewidencyjnej nr 548/30, położonej przy ul. Bytomskiej na granicy Miasta Zabrze i Bytomia."


✅ "Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło realizację pierwszego etapu inwestycji budowy schroniska, które polega na doprowadzeniu wodociągu i kanalizacji sanitarnej."


✅ "W 2019 roku planuje się przeprowadzenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót oraz rozpoczęcie robót."


Z upoważnienia Prezydenta Miasta, pod pismem podpisał się naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej pan Grzegorz Boral. (Stowarzyszenie Zabrze dla Każdego/fb)

Tekst jest sformułowany tak, że wiele osób rozumie przyszłe działania jako zasługi pana Adama Kudzi i członków stowarzyszenia, co więcej, samo ZDK pisze w jednym z komentarzy:

[..] od kilku lat były plotki i ogólniki. Dopiero dzięki zaangażowaniu ponad tysiąca mieszkańców coś się ruszyło i padły konkretne terminy :) (Stowarzyszenie Zabrze dla Każdego/fb)

Nie da się ukryć, że każde działanie na rzecz naszych braci mniejszych są ważne i godne pochwały, jednak wielu komentujących punktuje ZDK za to, że przypisuje sobie coś, co jest planowane i wdrażane od lat (choć fakt, iż prace przyspieszyły w okresie wyborczym).

Informacje o tym dotarły do samego schroniska, TOZ Zabrze (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu) dość szybko ustosunkowało się do wpisu stowarzyszenia:

W nawiązaniu do postu Stowarzyszenia Zabrze dla Każdego dotyczącego nowego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu.


TOZ w Zabrzu jako podmiot prowadzący Schronisko Psitulmnie od 1999 roku oświadcza:


1. Projekt nowego Schroniska dla Zwierząt powstawał w latach 2013/2014 przy ogromnym zaangażowaniu TOZ-u w Zabrzu i współpracy Urzędu Miejskiego w Zabrzu.


2. Działka wspomniana w poście Zabrze dla Każdego została wyznaczona w 2014 roku i to pod nią został stworzony projekt.


3. Od 2013 do 2018 odbyły się dziesiątki spotkań reprezentantów TOZ-u z przedstawicielami miasta Zabrze w sprawie budowy nowego - zaowocowało to przekazaniem projektu schroniska z Wydziału Komunalnego do Wydziału Inwestycji


W związku z powyższym - bardzo dziękujemy stowarzyszeniu Zabrze dla Każdego za zaangażowanie w działaniach na rzecz powstania nowego Schroniska jednak przypisywanie sobie sukcesu o decyzji za jego powstanie jest sporym nadużyciem.

Ponadto wyrażamy głębokie ubolewanie, że żaden z przedstawicieli Zabrze dla Każdego nie uznał za stosowane aby się z nami skontaktować w celu omówienia wspólnego sposobu działania na rzecz zwierząt w Zabrzu.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Artur Grala

  Napewno ten artykul nie znajdzie sie na grupie Zabrze dla kazdego ;).Mnie wczoraj wywali z grupy,a mirek mi mowil ze Kudzie juz tego nie robia, nie wywalaja nie kasuja niekorzystnych postow na swoj temat ;).Ogolnie zauwazylem ze Kudzie nie maja za grosz poczucia humoru,a na koniec przynajmniej pani MMS bedzie miala motywacje zeby przyspieszyc prace zwiazane z schroniskiem.

 • ewelina

  Nie rozumiem tego artykułu. Po co mieli kontaktować się z TOZ? Sukces ma wielu ojców. Najważniejsze, że zbudują

 • Kasia

  Może dlatego że to toz prowadzi schronisko w Zabrzu i o takich o inicjatywach warto rozmawiać z samymi zainteresowanymi? No chyba że Kudzia sam chciałam poprowadzić nowo wybudowane schronisko...

 • Mieszkaniec

  Z całym szacunkiem dla TOZ.

 • Mieszkaniec

  Ble, ble ble - wypociny i tyle. Tytuł kto da więcej - też bez sensu..Może się lepie poszczyćcie osiągnięciami, a nie utopią.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.