Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  • Dodano: 2024-05-20 12:00

Zabrzański Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

W niedziele około godziny 21.00 w nocy  Policjant z Komisariatu IV Policji w Zabrzu, będąc po służby, na ulicy Tarnopolskiej zwrócił uwagę na samochód marki Kia. Kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

- Zaniepokojony funkcjonariusz, przypuszczając, że kierowca może być nietrzeźwy, jechał za nim, jednocześnie zgłaszają sytuacje dyżurnemu miasta. Gdy kierowca samochodu kia zjechał w okolice stawów przy ulicy Tarnogórskiej, nasz Policjant wykorzystał okazji i podszedł do samochodu, a kierujący pojazdem otworzył drzwi. Przypuszczenia policjanta się potwierdził, kierowca był nietrzeźwy, o czym świadczyła wyczuwalna silna woń alkoholu. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny – urządzenie wskazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec Zabrza - czytamy na stronie KMP Zabrze.

Zabrzańscy policjanci przypominają również że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, czyli na poziomie powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli natomiast badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym wykaże między 0,2 do 0,5 promila wówczas mamy do czynienia z wykroczeniem jazdy w stanie po użyciu alkoholu. Grozi za to grzywna do 30 000 złotych, ale nie niższa niż 2500 zł lub areszt do 30 dni. Do tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również