Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze na weekend (i nie tylko) 3#

  • Dodano: 2017-10-27 16:00

Piątek, piąteczek... i zaczynamy weekend. Pora na kolejną porcję zapowiedzi kulturalnych. Co nas czeka w najbliższych dniach? Wybraliśmy najciekawsze propozycje i dla starszych, i dla najmłodszych.


Jeszcze dziś, jeśli nie macie planów na wieczór,...

O godzinie 20:00 startuje Horror party w Kopalni Guido. Zombie, wilkołaki, wampiry... karaoke. I zabawa do białego rana (ostatni zjazd g. 23:00!, wstęp 35 zł).


O tej samej porze w CK Wiatraku zagrają Strachy na Lachy. Grabaż i ekipa zapewne znów zbiorą pełną salę.  https://zabrze.com.pl/wydarzenie,strachy-na-lachy,484441,900577.html


Jeśli miast muzyki, wolicie film – polecamy wybrać się do Multikina na ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów. Najbliższa edycja obejmuje aż dwa dni, dzisiejszy i jutrzejszy wieczór. Co zobaczymy?

Maraton Horrorów w piątek 27 października:
PIŁA: DZIEDZICTWO - premierowo!
LEATHERFACE - premierowo!
AUTOPSJA JANE DOE


Maraton Horrorów w sobotę 28 października:
SLUMBER - przedpremierowo!
DEAD AWAKE - przedpremierowo!
BABA JAGA
TO PRZYCHODZI PO ZMROKU

Czytaj więcej


SOBOTA

9:00 - 20:00
Park 12C, Sztolnia Królowa Luiza zaprasza na... Dinognaty na grubie

Niezwykłe wydarzenie z okazji Halloween w Sztolni Królowa Luiza. W mrocznej scenerii górniczych podziemi oprowadzą Was kościści przewodnicy, zaprezentują kombajn górniczy z ostrymi nożami, niczym kły krwiożerczej bestii. Przejedziecie się pociągiem górniczym Karlikiem, wijącym się jak zwinny waż w krętych chodnikach. Czekają Was też inne atrakcje jak poszukiwanie kości dinozaurów. W naszym ukrytych w podziemnym cmentarzysku sprzed milionów lat spoczywają szczątki mięsożernych Tyranozaurów, potężnych Brachiozaurów, Stegozaurów. Podczas poszukiwań musicie być czujni, uważać na czająca się w oddali Anakondę, w tę rolę wcieli się uruchamiany podczas zwiedzania górniczy przenośnik taśmowy. (mat prasowe)

Bilet: 25 zł

Na podziemne zwiedzanie wymagana wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu: 32 271-40-77. 

Warsztaty na powierzchni - wstęp bezpłatny.


10 :00 – 18:00 -  Park Techniki Wojskowej

Wystawa poświęcona upadkowi Muru Berlińskiego


Od 26 do 29 października Park Techniki Wojskowej - z okazji zbliżającej się rocznicy - organizuje wystawę poświęconą upadkowi Muru Berlińskiego.


W tych dniach na głównej alejce zostanie zaprezentowany mały fragment makiety muru berlińskiego w skali 1:1, diorama grupy Traditionsverband NVA - Polska na autentycznym posterunku, oraz zdjęcia wraz z opisami.


Dodatkowo w sobotę (28 października) zapraszamy na piknik, podczas którego - oprócz makiety muru - możecie liczyć na tradycyjnie przejażdżki, grochówkę z kotła oraz prezentację pojazdów wojskowych. Ponadto grupa rekonstrukcji historycznej "Traditionsverband NVA - Polska" zaprezentuje się w mundurach wojskowych z tamtego okresu, oraz zostanie wygłoszona prelekcja na temat Muru Berlińskiego. 28 października wstęp dla wszystkich kosztuje 5 zł.

(mat. prasowe)


Park techniki Wojskowej, Henryka Sienkiewicza 43

g. 20:00Kopalnia Guido: Koncert zespołu NeuOberschlesien - premierowy materiał


NIEDZIELA

g. 17:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Kabaret Neo-Nówka w programie „Kazik sam w domu”


"Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić. Elementem spinającym cały program jest zgrabnie oprowadzona fabuła archetypowej polskiej rodziny. W programie nie zabraknie autorskich piosenek, które są stałym elementem koncertów i niewątpliwym atutem Neo-Nówki.


Sami artyści nowy program streszczają jednym zdaniem: "Każdy jest Kazikiem swego losu”.
Program jest zaskakujący, śmieszny i prawdziwy. Neo-Nówka nie zwalnia tempa i nie obniża lotów. Mistrzostwo w każdym calu.
Bilety w cenie 60, 70 oraz 80 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line
(info: dmit).

Oczywiście, zapraszamy także do zapoznania się z ofertami Teatru Nowego, Kina Roma i zabrzańskich muzeów, tym bardziej, że Muzeum Górnictwa Węglowego szykuje się do remontu i... w ten weekend otworzą swoje podwoje po raz ostatni – czytaj.

Co w kolejnych dniach? Aktualizacja już jutro!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.