Wiadomości z Zabrza

Zabrze: 39 - latek z zarzutami za kradzież 3 samochodów

  • Dodano: 2019-08-13 10:15

Zabrzańscy kryminalni, współpracując z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież 3 samochodów.

Ford Mustang i dwa Volkswageny o łącznej wartości blisko 120 tys. złotych zostały odzyskane przez policjantów. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Grozi mu 10 lat więzienia. Zatrzymanie mężczyzny jest kontynuacją sprawy zlikwidowania przez policjantów "dziupli" samochodów.

W lipcu informowaliśmy o zlikwidowaniu przez policjantów "dziupli" samochodowej na terenie Zabrza. Zabrzańscy kryminalni wspólnie z policjantami zwalczającymi przestępczość samochodową z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach odzyskali wtedy 4 skradzione samochody pochodzące z kradzieży oraz znaleźli kilkaset części samochodowych z celowo zatartymi numerami identyfikacyjnymi. 

Dalsze czynności operacyjne w tej sprawie i rzetelna praca policjantów z Zabrza i z katowickiej komendy wojewódzkiej pozwoliła na zatrzymania 39-latka, któremu zabrzańscy śledczy przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem trzech samochodów. Ford Mustang, Volkswagen Caddy i Volkswagen Sirocco o łącznej wartości blisko 120 tys. złotych zostały odzyskane. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.