Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze: 250 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie w KSSE

 • Dodano: 2019-03-22 15:30, aktualizacja: 2019-04-24 13:15

Korea Electric Terminal deklaruje zatrudnienie w Zabrzu ponad 250 pracowników. Inwestor zamierza otworzyć zakład produkcyjny w strefie ekonomicznej. Firma wygrała przetarg na zakup działki.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna: nowy inwestor w Zabrzu

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Zabrzu zyska nowy zakład pracy. 3,79 ha – tyle ma zlokalizowana przy ul. Macieja Wilczka działa, na zakup której przetarg wygrał nowy inwestor w zabrzańskiej KSSE, Korea Electric Terminal. Firma zainwestuje ponad 88 mln złotych w budowę zakładu produkującego komponenty do samochodów elektrycznych. Wartość nieruchomości, na której stanie fabryka została wyceniona na 4 mln złotych.

Decyzję o zawarciu współpracy z nowym inwestorem w specjalnej strefie ekonomicznej w Zabrzu została podjęta 21 stycznia. W miejskim ratuszu prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek przekazał prezydent Zabrza Małgorzacie Mańce-Szulik dokumenty poświadczające wprowadzenie nowej marki do strefy ekonomicznej. Korea Electric Terminal jest 23. spółką w bazie KSSE na terenie Zabrza. Zakład produkcyjny ma zacząć działać za dwa lata.

W strefie ekonomicznej przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę dla inwestorów, którzy chcą realizować plany biznesowe w naszym mieście. Warto przypomnieć, że w rozwój tych terenów zainwestowaliśmy 65 mln złotych – przekonuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w ramach której funkcjonują zakłady produkcyjne w Zabrzu została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie 2015-2017, zgodnie z rankingiem FDI Business Financial. Funkcjonuje w niej 20 inwestorów z Polski, a także podmioty gospodarcze działające na świecie.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Gosia

  Witam... Również jestem zainteresowana pracą w waszej firmie

 • Gaworska. A.

  Dzień dobry gdzie można przesłać CV ponieważ jestem zainteresowana praca w państwa zakładzie .

 • Wiola

  Witam proszę o namiary na firmę gdzie składać cv. Pozdrawiam.

 • Ciekawa

  Kiedy firma będzie uruchomiona .zainteresowana praca

 • Xxx

  Namiary na firmę. Zainteresowana

 • Raczek D.

  Dzień dobry, byłbym zainteresowany pracą w Państwa firmie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.