Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przeprowadzili skuteczną akcję, która doprowadziła do likwidacji domowej plantacji konopi indyjskich. W jednym z mieszkań w dzielnicy Helenka zatrzymano 31-letniego „plantatora”, a także zabezpieczono 35 krzewów zakazanej rośliny i sprzęt służący do ich uprawy.
Uprawa w namiotach z profesjonalnym sprzętem
Jak ustalili policjanci, w mieszkaniu znajdowały się dwa specjalne namioty wyposażone w systemy oświetleniowe i grzewcze, które zapewniały odpowiednie warunki do rozwoju roślin. Sprzęt oraz krzewy zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy.
Mężczyzna już wcześniej notowany
Zatrzymany 31-latek w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem postawiono mu zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego.
Zabrzańska policja apeluje o zgłaszanie podejrzeń dotyczących przestępstw narkotykowych. Dzięki czujności i zdecydowanym działaniom kryminalnych, takie plantacje są systematycznie likwidowane, co zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się środków odurzających na terenie miasta.