Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska drogówka podsumowała wczorajsze działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-02-14 10:30

Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie naszego miasta zostały przeprowadzone działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Oprócz zabrzańskich policjantów w działaniach wspierali ich mundurowi z Rudy Śląskiej oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.


Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. Oraz miejsca wytypowane dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie  miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. W trakcie działań, łącznie zabrzańscy policjanci drogówki skontrolowali 78 pojazdów. Ujawniono 65 wykroczeń, z czego 58 to przekroczenia prędkości. Policjanci ujawnili również jednego kierującego, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Mundurowi wykonywali także czynności związane z obsługą 4 zdarzeń drogowych. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.