Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 42-latka poszukiwanego w całej Unii Europejskiej

  • Dodano: 2021-05-25 08:45, aktualizacja: 2021-05-25 08:58

Policjanci z zabrzańskiej komendy zatrzymali 42-letniego obywatela Słowacji, za którym poszukiwania prowadzono w całej Unii Europejskiej. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za przestępstwo rozboju popełnione na terenie Słowacji ponad 10 lat temu.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości od ponad 10 lat

Zabrzańscy policjanci zatrzymali go w piątek 21 maja w jego miejscu zamieszkania na terenie Zabrza. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest poszukiwany. 42-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie czynności z jego udziałem wykonał prokurator.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych, ci często "wpadają" w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.