Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 42-latka poszukiwanego w całej Unii Europejskiej

  • Dodano: 2021-05-25 08:45, aktualizacja: 2021-05-25 08:58

Policjanci z zabrzańskiej komendy zatrzymali 42-letniego obywatela Słowacji, za którym poszukiwania prowadzono w całej Unii Europejskiej. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za przestępstwo rozboju popełnione na terenie Słowacji ponad 10 lat temu.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości od ponad 10 lat

Zabrzańscy policjanci zatrzymali go w piątek 21 maja w jego miejscu zamieszkania na terenie Zabrza. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest poszukiwany. 42-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie czynności z jego udziałem wykonał prokurator.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych, ci często "wpadają" w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również