Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci zabezpieczali VII etap 78. Tour de Pologne

  • Dodano: 2021-08-16 08:45, aktualizacja: 2021-08-16 10:03

Kolejny raz w Zabrzu gościliśmy kolarzy z całego świata. W zabezpieczeniu VII etapu 78. Tour de Pologne na ulicach naszego miasta wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z zabrzańskiej komendy oraz jednostek ościennych. Dodatkowo policjantów wspierali, funkcjonariusze zabrzańskiej straży miejskiej oraz wolontariusze. Wszyscy spisali się świetnie.

VII etap 78. Tur de Pologne w Zabrzu

To właśnie w Zabrzu znajdował się start VII etapu 78. Tur de Pologne. Około godziny 14.50 kolarze ruszyli ulicami naszego miasta. Jednak dla zabrzańskich policjantów ten dzień zaczął się dużo wcześniej. Impreza tej rangi wymaga szczegółowego przygotowania. Planowanie zabezpieczenia imprezy sportowej, która rozciąga się na tak wielkim obszarze, jest nie lada wyzwaniem. Dlatego od wczesnych godzin porannych, zabrzańscy mundurowi wraz z innymi służbami zabezpieczali teren, na którym znajdowała się trasa przejazdu kolarzy. Konieczne było sprawdzenie całej trasy przejazdu, pod kątem bezpieczeństwa zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i kolarzy.

W trakcie trwania imprezy policjanci w radiowozach prowadzili peleton. Pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa VII etapu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. W wyznaczonych miejscach umożliwiali pieszym przejście na drugą stronę trasy. Jednym z ważniejszych zadań było to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię w trakcie przejazdu kolumny. Podczas zabezpieczenia zabrzańskiego odcinka wyścigu, nie odnotowano żadnych incydentów związanych z bezpieczeństwem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.