Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci uratowali dwóch niedoszłych samobójców i mężczyznę, który miał udar

  • Dodano: 2020-04-15 08:45, aktualizacja: 2020-04-15 08:58

W świąteczną sobotę zabrzańscy policjanci aż trzy razy ratowali ludzkie życie. W dwóch przypadkach mundurowi pomogli osobom, które chciały odebrać sobie życie.

Jeden przypadek dotyczył mężczyzny, który doznał udaru, a policjanci, chcąc udzielić mu pomocy, weszli do jego mieszkania, wywarzając drzwi.


W sobotę przed godziną 10.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu odebrał zgłoszenie dotyczące kobiety mieszkającej w centrum miasta, która zamierzała popełnić samobójstwo. 40-latka dzwoniąc do swojego brata i rozmawiając z nim nie pozostawiła złudzeń co do swoich zamiarów. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i przekazał tę informację. Dyżurny natychmiast skierował mundurowych w miejsce zamieszkania kobiety. Drzwi do mieszkania były zamknięte, dlatego konieczne było siłowe wejście. Jak się okazało kobieta była w środku, a chwilę wcześniej zażyła znaczną liczbę tabletek. Kobietę przewieziona do szpitala gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Godzinę później policjanci ponownie wyważali drzwi, tym razem, aby dostać się do mieszkania 69-letniego mężczyzny, który będąc w swoim mieszkaniu doznał udaru. Po wejściu do mieszkania policjanci znaleźli mężczyznę leżącego na podłodze. Kiedy zaczęli udzielać mu pomocy na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala.

Przed godziną 13.00 zabrzańscy mundurowi ponownie interweniowali wobec osoby, która zamierzała popełnić samobójstwo. Był to 34-letni mężczyzna, który sam zadzwonił na numer alarmowy informując, że ma myśli samobójcze i jest właśnie przy wiadukcie kolejowym w centrum miasta. Policjanci, którzy przybyli na miejsce porozmawiali z mężczyzną uspakajając go, po czym przekazali go w ręce medyków.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.