Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci szkolą swoje umiejętności strzeleckie

  • Dodano: 2022-04-27 14:45

Zabrzańscy mundurowi regularnie uczestniczą w szkoleniach strzeleckich. Mają one pomóc wypracować nawyk bezpiecznego i szybkiego posługiwania się bronią. Zajęcia prowadzą policyjni instruktorzy, którzy na co dzień służą w zabrzańskiej komendzie.

Zajęcia strzeleckie zabrzańskich policjantów

Wczoraj policjanci z Zabrza brali udział w kolejnych zajęciach strzeleckich, które odbywają się na strzelnicy w Pyskowicach. Cykl szkoleń składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Przed rozpoczęciem strzelań, instruktorzy omawiają zasady obowiązujące na strzelnicy i podczas treningu. Strzelanie, w którym aktualnie uczestniczą policjanci, ma charakter sytuacyjny. Zadanie, jakie stawia się przed instruktorami, jest bardzo trudne, bo polega na stworzeniu warunków, które będą oddawały dynamikę i stres potencjalnej interwencji. Jednocześnie muszą dbać o bezpieczeństwo osób biorących udział w zajęciach.

W nagłej sytuacji, w której może znaleźć się każdy policjant, nie ma czasu na długie przymierzanie się do oddania strzału. Na podjęcie decyzji o użyciu broni policjant ma ułamki sekund. Dlatego tak ważne jest wypracowanie właściwych nawyków. W szkoleniu biorą udział zarówno mundurowi, jak i policjanci pionów kryminalnych, którzy na co dzień pełnią służbę w ubraniach cywilnych, a broń noszą w ukryciu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również