Wiadomości z Zabrza

69-latek od kilku dni nie potrafił wstać! Wołanie o pomoc usłyszał dzielnicowy

  • Dodano: 2022-04-27 14:30

Dzielnicowy z drugiego komisariatu st. sierż. Michał Schoepe pomógł mężczyźnie, który z powodu swojej choroby zasłabł w mieszkaniu. Mężczyzna przewrócił się na podłogę i od kilku dni nie potrafił wstać ani wezwać pomocy. Dzięki czujności dzielnicowego pomoc dla 69-latka nadeszła na czas.

Samotny senior przewrócił się i przez kilka dni nie potrafił wstać

Do interwencji dzielnicowego doszło w poniedziałek około godziny 18.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Księdza Józefa Wajdy w Zabrzu. St. sierż. Michał Schoepe podczas załatwiania bieżących spraw służbowych usłyszał odgłosy pojękiwania dochodzące z jednego z mieszkań. Mundurowy postanowił sprawdzić sytuację. Podejrzewał, że ktoś może potrzebować pomocy.

Drzwi do mieszkania były otwarte, jednak wewnątrz nie było oświetlenia, a ze środka nikt nie odpowiadał. Policjant wszedł do lokalu mieszkalnego i zastał leżącego na ziemi 69-latka. Mężczyzna miała problem z komunikowaniem się i był skrajnie wyczerpany. Jak ustalił dzielnicowy, mężczyzna przewrócił się i od kilku dni nie potrafił opuścić mieszkania oraz wezwać pomocy. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Decyzją lekarza 69-latek został hospitalizowany.

Dzięki czujności dzielnicowego pomoc nadeszła na czas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również