Wiadomości z Zabrza

Awantura w centrum Zabrza. 27-latek postrzelony w oko!

  • Dodano: 2022-10-19 12:00

Tragiczny finał awantury. 23-latek wdał się w sprzeczkę słowną z grupą osób, po czym strzelił z broni pneumatycznej do jednej z nich. Ofiara straciła wzrok w jednym oku.

Tragiczne skutki ulicznej awantury w Zabrzu

W niedzielę 9 października około godziny 23:00 pomiędzy grupą osób a 23-latkiem doszło do sprzeczki słownej. Mężczyzna miał przy sobie pistolet pneumatyczny, z którego postrzelił 27-latka. Zdarzenie miało miejsce przy placu Traugutta w centrum Zabrzu.

- 27-letni pokrzywdzony był tam z grupą osób. W pewnym momencie podszedł do nich 23-letni mężczyzna, który zaczął ich zaczepiać. W efekcie między grupą osób a mężczyzną wywiązała się sprzeczka słowna, w której trakcie 23-latek wyciągnął pistolet pneumatyczny i oddał strzał w kierunku 27-latka, trafiając go w oko. Wskutek postrzału 27-latek na stałe stracił wzrok w zranionym oku – poinformowała zabrzańska komenda policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mieszkańcowi Zabrza zarzutu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W sobotę 15 października na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Zabrzu aresztował mężczyznę na najbliższe 3-miesiące. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również