Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci sprawdzają pustostany i miejsca gdzie nocują bezdomni

  • Dodano: 2019-12-18 08:30, aktualizacja: 2019-12-17 11:59

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur policjanci a w szczególności dzielnicowi sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych.

Szczególnie w okresie chłodów, każdego, kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją.

Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie

Policjanci kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia. 

Przykładem jest mł. asp. Mariusz Pasterczyk dzielnicowy rejonu nr 3, który regularnie kontroluje miejsca grupowania się osób bezdomnych w podległej mu dzielnicy. Zdjęcia załączone do komunikatu zostały wykonane podczas ostatniej kontroli  w opuszczonej hali produkcyjnej dawnego "Liondrutu" u zbiegu ulic Armii Krajowej i Żeromskiego w Zabrzu oraz przy ul. Armii Krajowej 6- 6a, gdzie w przy rurach ciepłowniczych nocują osoby bezdomne.  

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112.

Pod numerem telefonu 987 można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Zabrzańscy policjanci sprawdzają pustostany i miejsca gdzie nocują bezdomni

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.