Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci prowadzili kontrole na autostradzie A1

  • Dodano: 2020-10-14 08:00, aktualizacja: 2020-10-11 16:10

W piątek mundurowi z zabrzańskiej drogówki włączyli się do akcji kolegów z gliwickiego Komisariatu Autostradowego. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na Śląskim odcinku autostrady A1. Policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z innych miast  kontrolowali prędkość pojazdów na tej drodze.

Policyjna akcja kontroli prędkości trwała od godziny 6 do 14

Celem działań Policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na autostradzie A1. Do akcji wykorzystano radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideo rejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. W działaniach brali udział policjanci z: Zabrza, Gliwic, Rybnika, Częstochowy, Bytomia i Wodzisławia Śląskiego, a także funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Policjanci przypominają, nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego policjanci już teraz zapowiadają kolejne tego typu wspólne działania.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.