Wiadomości z Zabrza

Okres przejściowy w odbiorze śmieci - zmiana operatora usługi!

 • Dodano: 2020-10-13 17:00

W związku ze zmianą operatora usługi na odbiór odpadów komunalnych, informujemy o ustalonych zasadach, które będą realizowane w okresie przejściowym.

Nowe zasady:

 1. Nowy wykonawca ALBA S.A. podstawia własne pojemniki, zanim firma FCC Polska Sp. z o.o. zrealizuje odbiór swoich pojemników. Chwilowa, podwójna ilość pojemników ma zapobiec sytuacji, w której zatoki byłyby puste, a mieszkańcy nie mieliby gdzie gromadzić odpadów.
 2. Firma FCC Polska Sp. z o.o. po zakończeniu trwania umowy jest zobowiązana do systematycznego odbioru pojemników zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów dla poszczególnych nieruchomości. Prosimy aby mieszkańcy umożliwili firmie FCC Polska Sp. z o.o. zabranie ich pojemników poprzez pozostawienie ich poza swoją posesją.
 3. FCC Polska Sp. z o.o. powinna zrealizować odbiór własnych (pustych) pojemników nie później niż 24 godziny po pierwszym odbiorze odpadów przez ALBA S.A.
 4. Odpady zgromadzone w pojemnikach stanowiących własność  FCC Polska Sp. z o.o. w październiku odbierze nowy Wykonawca – ALBA S.A.
 5. Wszystkie pojemniki rozmieszczone przez firma FCC Polska Sp. z o.o. na terenie miasta Zabrze winny być ostatecznie zabrane najpóźniej do 21 października 2020 r.

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem

WPO ALBA S.A.

Punkt Obsługi Klienta
ul. Krasińskiego 2A, 41-800 Zabrze
tel.: 32 793 71 91
adres mailowy: bok.zabrze@alba.com.pl
kontakt dla klientów: www.alba.com.pl/ebok

Wydział Gospodarowania Odpadami Komunalnymi
ul. Powstańców Śl. 5-7, 41-800 Zabrze.

ZGŁOSZENIA I INTERWENCJE w sprawie niewłaściwego świadczenia usługi: tel.: (32) 37 33 578  lub 551.

INFORMACJE DOT. OPŁAT (np. nadpłaty, zaległości, zarachowania wpłat itp.): tel.: (32) 37 33 489.

INFORMACJE DOT. DEKLARACJI:
OS. FIZYCZNE (zabudowa jednorodzinna): tel. (32) 37 33 400 lub 401
OS. PRAWNE oraz OS. FIZYCZNE PROWADZĄCE DZIAŁ. GOSPODARCZĄ:
tel. (32) 37 33 400 lub 401.

SEKRETARIAT WYDZIAŁU ORAZ ZABUDOWA WIELORODZINNA
(zarządcy nieruchomości): tel. (32) 37 33 480.

adres e-mail: sekretariat_gok@um.zabrze.pl

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec Maciejowa

  Mamy wesoły grudzień a śmieci w pojemnikach wszelkiego rodzaju jedynie się piętrzą. Śmieci wywożone są rzadko... Dużo rzadziej aniżeli miało to miejsce do tej pory. Otwierając boks smietnikowy jedyne co nas wita to góra odpadów wyskakująca z każdego możliwego kubła i opanowująca cały teren wokół.Okres przejściowy? Jak mniemam potrwa jeszcze z rok albo 2? Albo do końca dostarczania usługi przez naszą nową firmę? Cudnie.

  • Mieszkaniec Maciejowa
   2020-12-21 20:53
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • zabrzanka

  Zabrze południe w mojej dzielnicy od miesiąca śmieci nie wywożone!!!kubłów brak więc śmieci się walają,brakuje tylko szczurów.Ja się pytam za co płacę tak wysokie stawki za wywóz śmieci!!!Zgłaszałam w administracji 4 razy..nerwy już puszczają.Urząd Miasta wstyd!!!!!!!

 • mieszkaniec

  W zabrzu nic nie moze sie udac!!FCC Polska Sp. z o.o zabrała swoje pojemnki/kosze na odpady zmieszane a firma Alba S.A nie dostarczyła swoich.A interwencje w sprawie niewłasciwego swiadczenia usług mozna zgłaszac do urzedu miasta nonsens !.Osoby (urzednicy )którzy nie wlasciwie wykonuja swoje obowiazki przymuja skargi samych na siebie.TO NA BARKACH WŁADZ MIASTA ZABRZE ZGODNIE Z PRZEPISY USTAWY SPOCZYWA OBOWIAZEK POPRAWNEGO GOSPODAROWANIA ODPADAMI!!!

 • Wściekły emeryt

  No właśnie czemu nie można dodawać załączników ( zdjęć ) .

 • Mieszkaniec

  Szkoda że nie można dodawać do komentarzy fotek. W moim rejonie jest skupisko śmietników z kilku budynków. Tak jak kiedyś miał każdy swój wydzielony murkiem śmietnik w którym stało kilka kubełków - tak teraz jest cały wysyp kubłów i kontenerów.Gdzie się nie spojrzy - tam są kubły. Jedne stoją , inne leżą, a całość jest upiększona górami śmieci które nie są wywożone w terminie, ale za to są systematycznie codziennie wielokrotnie eksplorowane przez poławiaczy pereł i poszukiwaczy złota.W związku z tak pięknym wysypem kubłów i kontenerów tej jesieni zaczyna brakować miejsc parkingowych dla miłośników wąchania zabrzańskich smrodów. Tu apel dla władnych - jeżeli nie dajecie sobie rady - to ustąpcie i oddajcie zarządzanie miastem - skuteczniejszym.

 • Wściekły emeryt

  No to niech " urzędasy " przejdą się po tzw śmietnikach i zobaczą jak to wygląda.A wygląda gorzej jak na wysypisku.

 • mający dośc kasty UM

  ja czekam do poniedziałku i przyjeżdżam w poniedziałek pod UM i zostawiam tam moje posegregowane odpady gdzie odprowadzam opłaty będzie telewizja

  • mający dośc kasty UM
   2020-10-14 13:45
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.