Wiadomości z Zabrza

Okres przejściowy w odbiorze śmieci - zmiana operatora usługi!

 • Dodano: 2020-10-13 17:00

W związku ze zmianą operatora usługi na odbiór odpadów komunalnych, informujemy o ustalonych zasadach, które będą realizowane w okresie przejściowym.

Nowe zasady:

 1. Nowy wykonawca ALBA S.A. podstawia własne pojemniki, zanim firma FCC Polska Sp. z o.o. zrealizuje odbiór swoich pojemników. Chwilowa, podwójna ilość pojemników ma zapobiec sytuacji, w której zatoki byłyby puste, a mieszkańcy nie mieliby gdzie gromadzić odpadów.
 2. Firma FCC Polska Sp. z o.o. po zakończeniu trwania umowy jest zobowiązana do systematycznego odbioru pojemników zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów dla poszczególnych nieruchomości. Prosimy aby mieszkańcy umożliwili firmie FCC Polska Sp. z o.o. zabranie ich pojemników poprzez pozostawienie ich poza swoją posesją.
 3. FCC Polska Sp. z o.o. powinna zrealizować odbiór własnych (pustych) pojemników nie później niż 24 godziny po pierwszym odbiorze odpadów przez ALBA S.A.
 4. Odpady zgromadzone w pojemnikach stanowiących własność  FCC Polska Sp. z o.o. w październiku odbierze nowy Wykonawca – ALBA S.A.
 5. Wszystkie pojemniki rozmieszczone przez firma FCC Polska Sp. z o.o. na terenie miasta Zabrze winny być ostatecznie zabrane najpóźniej do 21 października 2020 r.

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem

WPO ALBA S.A.

Punkt Obsługi Klienta
ul. Krasińskiego 2A, 41-800 Zabrze
tel.: 32 793 71 91
adres mailowy: bok.zabrze@alba.com.pl
kontakt dla klientów: www.alba.com.pl/ebok

Wydział Gospodarowania Odpadami Komunalnymi
ul. Powstańców Śl. 5-7, 41-800 Zabrze.

ZGŁOSZENIA I INTERWENCJE w sprawie niewłaściwego świadczenia usługi: tel.: (32) 37 33 578  lub 551.

INFORMACJE DOT. OPŁAT (np. nadpłaty, zaległości, zarachowania wpłat itp.): tel.: (32) 37 33 489.

INFORMACJE DOT. DEKLARACJI:
OS. FIZYCZNE (zabudowa jednorodzinna): tel. (32) 37 33 400 lub 401
OS. PRAWNE oraz OS. FIZYCZNE PROWADZĄCE DZIAŁ. GOSPODARCZĄ:
tel. (32) 37 33 400 lub 401.

SEKRETARIAT WYDZIAŁU ORAZ ZABUDOWA WIELORODZINNA
(zarządcy nieruchomości): tel. (32) 37 33 480.

adres e-mail: sekretariat_gok@um.zabrze.pl

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • Mieszkaniec Maciejowa

  Mamy wesoły grudzień a śmieci w pojemnikach wszelkiego rodzaju jedynie się piętrzą. Śmieci wywożone są rzadko... Dużo rzadziej aniżeli miało to miejsce do tej pory. Otwierając boks smietnikowy jedyne co nas wita to góra odpadów wyskakująca z każdego możliwego kubła i opanowująca cały teren wokół.Okres przejściowy? Jak mniemam potrwa jeszcze z rok albo 2? Albo do końca dostarczania usługi przez naszą nową firmę? Cudnie.

  • Mieszkaniec Maciejowa
   2020-12-21 20:53
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • zabrzanka

  Zabrze południe w mojej dzielnicy od miesiąca śmieci nie wywożone!!!kubłów brak więc śmieci się walają,brakuje tylko szczurów.Ja się pytam za co płacę tak wysokie stawki za wywóz śmieci!!!Zgłaszałam w administracji 4 razy..nerwy już puszczają.Urząd Miasta wstyd!!!!!!!

 • mieszkaniec

  W zabrzu nic nie moze sie udac!!FCC Polska Sp. z o.o zabrała swoje pojemnki/kosze na odpady zmieszane a firma Alba S.A nie dostarczyła swoich.A interwencje w sprawie niewłasciwego swiadczenia usług mozna zgłaszac do urzedu miasta nonsens !.Osoby (urzednicy )którzy nie wlasciwie wykonuja swoje obowiazki przymuja skargi samych na siebie.TO NA BARKACH WŁADZ MIASTA ZABRZE ZGODNIE Z PRZEPISY USTAWY SPOCZYWA OBOWIAZEK POPRAWNEGO GOSPODAROWANIA ODPADAMI!!!

 • Wściekły emeryt

  No właśnie czemu nie można dodawać załączników ( zdjęć ) .

 • Mieszkaniec

  Szkoda że nie można dodawać do komentarzy fotek. W moim rejonie jest skupisko śmietników z kilku budynków. Tak jak kiedyś miał każdy swój wydzielony murkiem śmietnik w którym stało kilka kubełków - tak teraz jest cały wysyp kubłów i kontenerów.Gdzie się nie spojrzy - tam są kubły. Jedne stoją , inne leżą, a całość jest upiększona górami śmieci które nie są wywożone w terminie, ale za to są systematycznie codziennie wielokrotnie eksplorowane przez poławiaczy pereł i poszukiwaczy złota.W związku z tak pięknym wysypem kubłów i kontenerów tej jesieni zaczyna brakować miejsc parkingowych dla miłośników wąchania zabrzańskich smrodów. Tu apel dla władnych - jeżeli nie dajecie sobie rady - to ustąpcie i oddajcie zarządzanie miastem - skuteczniejszym.

 • Wściekły emeryt

  No to niech " urzędasy " przejdą się po tzw śmietnikach i zobaczą jak to wygląda.A wygląda gorzej jak na wysypisku.

 • mający dośc kasty UM

  ja czekam do poniedziałku i przyjeżdżam w poniedziałek pod UM i zostawiam tam moje posegregowane odpady gdzie odprowadzam opłaty będzie telewizja

  • mający dośc kasty UM
   2020-10-14 13:45
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.