Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci prowadzą zdalnie zajęcia profilaktyczne

  • Dodano: 2020-11-17 08:00, aktualizacja: 2020-11-17 08:09

Zabrzańscy policjanci stale spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych.

Dotykają problematyki od bezpieczeństwa w ruchu drogowym po bezpieczne zachowania w domu i w kontaktach z obcymi, kończąc na demoralizacji, przestępczości nieletnich i cyber-zagrożeniach. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, z inicjatywy mundurowych tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych.

Wychodząc naprzeciw bieżących problemów, z jakimi borykają się uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół słupscy policjanci zaproponowali zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. W odpowiedzi na sygnały dotyczące niewłaściwych zachowań w Internecie funkcjonariusze włączyli się w udział w spotkaniach z młodzieżą, która obecnie obowiązek szkolny realizuje zza komputera.

Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się do domów, słupscy policjanci otrzymali kilka sygnałów świadczących o tym, że młodzi ludzie nieodpowiednio zachowują się w sieci, obrażają swoich kolegów, wyśmiewają się z niektórych osób czy nawet przez nieuwagę udostępniają swoje dane do logowania innym. Natychmiastową reakcją funkcjonariuszy z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku było nawiązanie kontaktu z dyrektorami szkół i zaproponowanie przeprowadzenia zajęć poświęconym tematyce cyberprzestępczości.

Nasza propozycja spotkała się z entuzjazmem dyrektorów, którzy umożliwili policjantom zalogowanie się do platformy, z której poziomu mundurowi mogą wirtualnie spotykać się z młodzieżą i na bieżąco edukować w zakresie występujących problemów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.