Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów

  • Dodano: 2021-08-24 07:45, aktualizacja: 2021-08-24 07:51

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, udaremnili próbę zorganizowania nielegalnych wyścigów na terenie naszego miasta. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych oraz innych zachowań mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skontrolowali 38 pojazdów, nakładając 14 mandatów, zatrzymując 10 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych

Nielegalne wyścigi to przede wszystkim duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego też zabrzańscy policjanci nie dopuścili do ich rozpoczęcia. Przeprowadzona w niedziele w godzinach wieczornych na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka akcja nadzorowana przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych. Policjanci zabrzańskiej drogówki przystąpili do sprawdzania stanu technicznego tuningowanych pojazdów. Po kontrolach zatrzymali aż 10 dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli także 14 mandatów, głównie związane ze stanem technicznym pojazdów.

Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.