Wiadomości z Zabrza

Policja mówi NIE ulicznym wyścigom. Podczas kontroli nałożyła 25 mandatów!

  • Dodano: 2021-06-23 09:15, aktualizacja: 2021-06-23 10:46

Ulica Guido Henckela Donnersmarcka to miejsce spotkań amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych, a na zwykłych ulicach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych, jazdy "driftem” oraz innych zachowań mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Zabrzu bez przyzwolenia na organizowanie nielegalnych wyścigów

Przeprowadzona w niedziele w godzinach wieczornych na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka akcja nadzorowana przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych. 

Podczas tych działań policjanci skontrolowali 30 pojazdów, wylegitymowali 20 osób, nałożyli 25 mandatów karnych, zatrzymali  3 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów, ujawnili też trzech kierujących bez uprawnień.

Tego typu działania mają charakter cykliczny. Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Hanys

    Kiedy zaś wyścigi bo szykuje się

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również