Wiadomości z Zabrza

Zabrzanie mają najlepsze służby medyczne w polskiej piłce!

  • Dodano: 2019-07-17 14:00, aktualizacja: 2019-07-18 11:50

Kontuzji nie życzymy żadnemu piłkarzowi. Nigdy. Ale jeśli już się przydarzy – to najlepiej w meczu z Górnikiem Zabrze. Jak pokazuje najnowszy raport PZPN – zabrzanie mają najlepsze służby medyczne w piłkarskiej ekstraklasie!

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN za sezon 2018/2019.

Dokument powstał na podstawie raportów Delegatów Meczowych PZPN, informacji organizatorów zawodów oraz oceny stanu nawierzchni boisk dokonanej przez sędziów. Jest to już szósty raport publikowany w formie zestawień tabelarycznych i wykresów obejmujący swoją perspektywą cały sezon.

Tym samym możemy odnaleźć w nim zmiany i tendencje, jakie zaszły w standardach organizacji meczów pomiędzy sezonami 2017/18 i 2018/19. W raporcie możemy pozyskać informacje na temat m.in.: frekwencji, oceny przygotowania kiosków gastronomicznych, sanitariatów i depozytów, dostępności obiektów dla osób z niepełnosprawnościami, organizacji wejścia kibiców na obiekt, czy stanu murawy. Co najważniejsze, w większości kategorii Górnik otrzymał wysokie oceny plasując się bądź w samej czołówce, bądź w górnej części zestawienia.

Zdecydowanie najlepiej Zabrze wypadło w kategorii pracy służb medycznych, nie mając sobie równych w tej kategorii. Nie tylko w tym zakresie znaleźliśmy się w organizacyjnym czubie Ekstraklasy. Podobnie jest jeśli chodzi o politykę informacyjną dotyczącą organizacji meczów, pracy centrum dowodzenia, a także punktów depozytowych, w przypadku których Górnik został sklasyfikowany na drugim miejscu. Ocena pracy i standardów stadionowej gastronomii a także punktów sanitarnych i toalet pozwoliła na zajęcie we wspomnianych kategoriach trzeciego miejsca.

Wysokie oceny Klub otrzymał również za organizację w innych aspektach:

  • Organizacja wejścia gospodarzy – 4. miejsce (nota 5,05 w 6-stopniowej skali)
  • Ocena pracy stewardów – 4. miejsce (nota 4,79 w 6-stopniowej skali)
  • Warunki oglądania meczu – 5. miejsce (nota 5,21 w 6-stopniowej skali)
  • Ocena infrastruktury dla kibiców niepełnosprawnych – 5. miejsce (nota 5,11 w 6-stopniowej skali)
  • Ocena przygotowania boiska – 6. miejsce (nota 5,20 w 6-stopniowej skali)
  • Ocena pracy spikera – 6. miejsce (nota 4,95 w 6-stopniowej skali

I choć jak na każdym stadionie podobnie i w Zabrzu są elementy do poprawy, to ocena ogólna organizacji meczów w Zabrzu plasuje Klub na 7. miejscu w Polsce. – Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by w nadchodzącym stale poprawiać jakość i poziom organizacji – mówią w Górniku Zabrze.

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest!
Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.