Wiadomości z Zabrza

Zabezpieczyli kolejny nielegalny alkohol, tytoń i papierosy

  • Dodano: 2018-10-24 10:45

Zabrzańscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli nielegalny alkohol, tytoń i papierosy.

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem nielegalnych wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy, papierosów oraz tytoniu. Trwa szacowanie strat Skarbu Państwa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w mieszkaniach w centrum Zabrza wytwarzany jest i sprzedawany nielegalny alkohol, a także wyroby tytoniowe. Wspólnie ze śląskimi funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do mieszkań, gdzie, jak podejrzewali, mogły znajdować się wyroby spirytusowe i krajanka tytoniowa. W związku z naruszeniem przepisów kodeksu karno-skarbowego, mundurowi zabezpieczyli prawie 40 kg tytoniu, 300 papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ciecz o mocy od 40 do 50 % zawartości alkoholu, która wytwarzana była w przydomowej szopie. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i vat oszacowane zostały na kwotę prawie 40 tys. złotych. Kobiecie i mężczyźnie, którzy w swoich mieszkaniach wyrabiali, a także sprzedawali wyroby tytoniowe i alkoholowe bez zezwolenia i polskich znaków akcyzy, za popełnione przestępstwo skarbowe grozi kara wysokiej grzywny, pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Policjanci przypominają, że wypicie nielegalnego alkoholu niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również