Wiadomości z Zabrza

Za nami XXX Barbórka Cup w Zabrzu

  • Dodano: 2019-12-03 10:45

Młodzi entuzjaści gimnastyki z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Azerbejdżanu pokazali, na co ich stać! W hali sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności w Zabrzu rywalizowali w jubileuszowej edycji Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn – Barbórka Cup 2019.


Była to jubileuszowa, 30. edycja najpopularniejszych międzynarodowych zmagań gimnastycznych w Polsce. Zawodnicy rywalizowali w dyscyplinach gimnastycznych takich jak skok, poręcze, równoważnia, ćwiczenia wolne, koń z łękami oraz kółka – i to zarówno w wieloboju, jak i w miksie, w różnych kategoriach wiekowych.

Turniej od lat cieszy się powodzeniem wśród zagranicznych i polskich klubów. Co roku przyjeżdżają do Zabrza wspaniali gimnastycy biorący także udział w Mistrzostwach Europy czy Europejskich Igrzyskach Młodzieży.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy „ISKRA” Zabrze, Zespół Szkół Sportowych w Zabrzu oraz Polski Związek Gimnastyczny /PZG/. Licznie przybyli zawodnicy reprezentowali osiem państw. Turniej wsparło w całości finansowo Miasto Zabrze i Województwo Śląskie. Honorowy patronat sprawowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyła zastępca prezydent Zabrza Katarzyna Dzióba oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.