Wiadomości z Zabrza

Za nami spotkanie autorskie poświęcone książce pt. "Stanisław Leszczyński. Król Polonus"

  • Dodano: 2023-08-10 08:00, aktualizacja: 2023-08-10 08:12

W dawnym Kinie Energetyk przy Elektrociepłowni Zabrze (ul. Wolności 416) odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Lewandowskim, połączone z promocją jego najnowszej książki pt. „Stanisław Leszczyński. Król Polonus”. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Lewandowskim

W trakcie spotkania padły pytania o pasje i zainteresowania autora książki, o odniesienia historyczne i treści beletrystyczne, można też było dowiedzieć się w jakich okolicznościach narodził się pomysł napisania publikacji o Stanisławie Leszczyńskim. W wieczorze autorskim udział wziął m.in. wiceprezydent Leszna dr Piotr Jóźwiak. To właśnie w Lesznie wychowywał się przyszły król Polski, gdzie wspólnie z ojcem realizował swoje pasje architektoniczne i budowlane. Kształcił się w gimnazjum w Lesznie.

Książka Krzysztofa Lewandowskiego „Stanisław Leszczyński. Król Polonus”, traktująca o jedynym królu Polski, który był i jest lepiej znany za granicą niż we własnym kraju, została wydana w językach: polskim, francuskim i niemieckim. Pierwsze wydanie było częścią projektu skierowanego do Polonii. Obecne jest już w sprzedaży. Promowana była również na spotkaniach autorskich w Nancy i Zweibrźcken.

Na dorobek literacki Krzysztofa Lewandowskiego składają się również trzy beletryzowane biografie – Karola Goduli, Guido Henckela von Donnermarcka i Jerzego Ziętka,  obejmujące chronologicznie dwieście lat górnośląskiej historii.

Krzysztof Lewandowski – adwokat, działacz samorządowy, autor książek prawniczych i historycznych. Od 2006 roku wiceprezydent Zabrza. Współpracownik Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis sp. z o. o w zakresie opracowywania porad i wyjaśnień publikowanych w wydawnictwie elektronicznym Lexpolonica. Publikował także w Rzeczpospolitej, Gazecie Ubezpieczeniowej, Prawie Asekuracyjnym, Administratorze, Gościu Niedzielnym, Naszym Zabrzu Samorządowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również