Wiadomości z Zabrza

Wystawa "Górska Odyseja" na Placu Wolności w Zabrzu

  • Dodano: 2021-09-09 14:15

Na Placu Wolności w Zabrzu pojawiła się plenerowa wystawa zdjęć „Górska Odyseja”. Ekspozycja jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku realizowanej przez Credit Agricole i spółkę leasingową EFL. Pomysłodawcy wystawy pokazują, że każdy śmieć może stać się dziełem sztuki.

Akcja „Górska Odyseja” rozpoczęła się 23 stycznia w Ustrzykach Górnych w ramach kampanii #mniejplastiku. Zorganizowano 700-kilometrowy marsz wzdłuż południowej granicy Polski, od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, połączony ze sprzątaniem szlaków, spotkaniami i webinarami z zakresu ekologii. Na ten moment uczestnicy przemaszerowali już 650 kilometrów i od osiągnięcia celu dzielą ich zaledwie dwa etapy. Najbliższy rozpocznie się 10 września i będzie to 77-kilometrowa trasa z Wałbrzycha do Szklarskiej Poręby.

Wystawa zdjęć „Górska Odyseja” w Zabrzu

Postawiona na zabrzańskim Placu Wolności wystawa przedstawia artystyczne zdjęcia śmieci, które pozbierane zostały podczas zeszłorocznej akcji nad morzem i w górach. Akcja ta ma zwrócić uwagę na skalę problemu, jakim jest zanieczyszczanie gór i lasów odpadami, głównie plastikiem.

– Pokazujemy wystawę, która może otworzyć ludziom oczy, bo to my – ludzie – zaśmiecamy i niszczymy planetę. Śmiecenie zarówno w górach, jak i w każdym innym miejscu jest bardzo negatywnym zjawiskiem. Szkodzimy przyrodzie, a jednocześnie często marnujemy materiał, który można powtórnie wykorzystać. Wierzę, że ludzie mogą świadomie wędrować po górach i zostawiać na szlakach jedynie ślad swojej stopy – powiedział ekolog Dominik Dobrowolski.

Wystawę poza Zabrzem aktualne można obejrzeć również w Kamiennej Górze.

"Górską Odyseję" organizują wspólnie Dominik Dobrowolski i bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Patronat nad akcją objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Centrum miasta - widać że zainteresowanie ogromne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.