Wiadomości z Zabrza

Wybrano nowego skarbnika Zabrza. Funkcję objęła Joanna Ilnicka

  • Dodano: 2024-03-20 11:15

Zarekomendowana podczas sesji Rady Miasta Joanna Ilnicka została nowym skarbnikiem Zabrza. Kobieta od 23 lat jest związana zawodowo z zabrzańskim Urzędem Miejskim, a od 2010 roku pełniła funkcję zastępcy skarbnika.

Nowym skarbnikiem miasta została Joanna Ilnicka

Od wtorku 19 marca stanowisko skarbnika naszego miasta pełni Joanna Ilnicka. Nowa skarbniczka dzień wcześniej została zarekomendowana przez Małgorzatę Mańkę-Szulik podczas sesji Rady Miasta. Porządek obrad LXXX sesji możecie sprawdzić TUTAJ. Joanna Ilnicka zastąpi Piotra Barczyka, oddanego swojej pracy samorządowca, o którego nagłej śmierci zostaliśmy poinformowani przez magistrat 19 lutego 2024 roku.

Jak przekonuje prezydent Zabrza, Joanna Ilnicka jest ekspertem z zakresu finansów publicznych, a zarekomendowanie właśnie jej osoby na stanowisko nowego skarbnika jest związany nie tylko z jej kierunkowym wykształceniem, specjalistyczną wiedzą, którą posiada, czy umiejętnościami. Zarekomendowanie Joanny Ilnickiej miało także związek z tym, że z Urzędem Miasta jest ona związana zawodowo od bardzo długiego czasu. Nowa skarbniczka od 2010 roku pełniła funkcję zastępcy skarbnika Zabrza, kierując jednocześnie Wydziałem Budżetu i Analiz Finansowych. Ponadto stale rozwijała swoje umiejętności i kompetencje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach czy kursach.

– Warto podkreślić, że w 2001 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość w zakresie bankowości, aby bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu rozpocząć pracę w Wydziale Budżetu i Finansów. Systematycznie pomnażając kompetencje przez dziewięć lat, przeszła kolejne szczeble rozwoju zawodowego od inspektora poprzez kierownika referatu, naczelnika Wydziału Budżetu po zastępcę Skarbnika Miasta. W tym czasie obok efektywnej pracy na rzecz zabrzańskiego samorządu wciąż podnosiła swoje kwalifikacje, kończąc studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu w zakresie aplikowania o fundusze zewnętrzne – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Dotychczasowe działania i osiągnięcia zawodowe Joanny Ilnickiej sprawiły, że prezydent Zabrza obdarzyła ją swoim zaufaniem i jest przekonana, że nowa skarbniczka miasta będzie z ogromnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością pełnić powierzoną jej funkcję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również